WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Pakistanka została zabita, bo uciekła od męża

Pakistanka została zabita, bo uciekła od męża

16.09.2013, godz. 14:33
kobieta, islam
foto:

Sąd plemienny pakistańskiej wsi Jawaki skazał na śmierć kobietę, która wiosną tego roku uciekła od swojego męża. Wyrok śmierci wykonano również na jej kuzynce oraz ciotce, pomagających w ucieczce.

22-letnia kobieta pochodząca z Karaczi przed dwoma laty zdecydowała się na ślub z mężczyzną ze wsi Jawaki. W tym roku zdecydowała się jednak odejść od męża. W ucieczce pomogła jej ciotka oraz kuzynka. Dzięki ich pomocy kobieta mogła wrócić do swojego rodzinnego miasta, gdzie poznała innego mężczyzne, z którym chciała zacząć nowe życie.

Rodzina męża odnalazła 22-latkę. Jak donosi rmf24.pl, wczoraj rada plemienna wsi Jawaki zdecydowała, że wszytkie trzy kobiety muszą zginąć. Wyrok wykonano i dzisiaj Pakistanki zostały pochowane.

- Mamy do czynienia z zabójstwem honorowym, które regulowane jest przez sądy plemienne. Pakistański kodeks karny nie ma tu mocy prawnej - poinformował anonimowo przedstawiciel lokalnych władz cytowany przez rmf24.pl.

ZOBACZ: Nowa Zelandia. Kobieta oskarża policję o gwałt

Nowa Zelandia. Kobieta oskarża policję o gwałt

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/nowa-zelandia-kobieta-oskarza-policje-o-gwat_354110.html

Każdego roku w Pakistanie ginie wiele kobiet, posądzanych o splamienie honoru rodziny. Czasami są brutalnie okaleczane, jeśli zachodzi wobec nich podejrzenie o cudzołóstwo. W 2005 roku przyjęto prawo, które delegalizuje honorowe zabójstwa. Mimo to sytuacja kobiet nie uległa poprawie.

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: