WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Papież ujawnił trzecią tajemnicę fatimską. Objawienia zapowiadały księży pedofilów

Papież ujawnił trzecią tajemnicę fatimską. Objawienia zapowiadały księży pedofilów

11.05.2010, godz. 14:41
Benedykt XVI na pokładzie samolotu w drodze do Portugalii
Benedykt XVI na pokładzie samolotu w drodze do Portugalii foto: Brak agencji
Pielgrzymka Ojca Świętego do Portugalii może być przełomowa w dziejach kościoła. Benedykt XVI jeszcze na pokładzie samolotu w rozmowie z dziennikarzami nawiązał do najpilniej strzeżonego sekretu kościoła. Papież przyznał, że kościół trawi grzech i cierpienie, a pedofila wśród księży była częścią ostatniej z przepowiedni jaką Maryja przekazała w Fatimie.

Co skrywa trzecia tajemnica fatimska? Czy w 1917 roku Maryja obwieściła trójce portugalskich pastuszków:  Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, że ponad sto lat później nastąpi ostateczna zagłada świata, a może ostrzegała przed kapłanami-grzesznikami? Kościół przez lata skrywał jedną z największych tajemnic wiary katolickiej, ale w pierwszym dniu pielgrzymki do Portugalii Ojciec Święty uchylił rąbka tej tajemnicy.

- Kościół prześladuje jego wewnętrzny grzech – powiedział o skandalu pedofilii wśród księży Benedykt XVI. Ze słów papieża jasno wynika, że Maryja objawiła się dzieciom, by przestrzec przed misjami cierpienia papieża, które w pierwszej kolejności możemy odnieść do zamachu na Jana Pawła II. To jedna z trzech tajemnic fatimskich.

Zobacz też: Ksiądz uprawiał seks z ministrantem (VIDEO)

Druga, dotycząca wojen światowych i upadku komunizmu jest już znana, ale orędzie Matki Bożej skrywało jeszcze jeden sekret o przyszłości kościoła, który miał być wstydliwy dla całego duchowieństwa. - Kościół będzie cierpieć aż do skończenia świata i widzimy to dziś wyraźnie – ujawnił Benedykt XVI.

Ojciec Święty zapowiedział, że przed wszystkimi kapłanami i wiernymi stoi teraz ważne zadanie. Przez modlitwę, pokutę, przebaczenie muszą odpowiedzieć na to orędzie fatimskie. Papież nie powiedział wprost czy to już cała treść trzeciej tajemnicy przekazanej pastuszkom przez Maryję.

Być może zrobi to w kolejnych dniach trwającej do piątku pielgrzymki po Portugalii. W trakcie 15. podróży zagranicznej Ojciec Święty odwiedzi sanktuarium w Fatimie w związku z 10. rocznicą beatyfikacji Hiacynty i Franciszka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: