WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Piekielny huragan Matthew zabił już 340 osób! Zagrożonych jest teraz 26 MILIONÓW

Piekielny huragan Matthew zabił już 340 osób! Zagrożonych jest teraz 26 MILIONÓW

07.10.2016, godz. 12:20
Huragan Matthew
Huragan Matthew foto:

Stany Zjednoczone stanęły w obliczu jednego z największych kataklizmów w dziejach! Huragan Matthew nieubłaganie sunie w stronę wybrzeża. Wcześniej zabił 340 osób na Karaibach. „Uciekajcie, bo umrzecie wy i wasze dzieci!” - takie apele płyną do mieszkańców z telewizji.

Setki ofiar, trzysta tysięcy ludzi bez prądu, miasta zrównane z ziemią, wiatr wiejący z prędkością 235 km/h. Według ekspertów takiego kataklizmu, jakhuragan Matthew nie było w USA aż od 118 lat! Siłę żywiołu w ciągu paru ostatnich dni odczuli już mieszkańcy Karaibów. Tam zginęło 340 ludzi, lecz bilans ofiar wciąż rośnie. Teraz na uderzenie wichury stulecia szykują się takie stany, jak Floryda, Georgia czy Karolina Południowa. Już czuć tam ogromne podmuchy wiatru.

ZOBACZ TEŻ: Huragan Matthew ZABIŁ ponad 300 osób! Alarm w USA [ZDJĘCIA]

Także nad bajkowym Disney World na Florydzie gromadzą się przerażające, czarne chmury. Władze nakazały ewakuację. „Uciekajcie jak najdalej od plaży, bo zginiecie” - głoszą komunikaty. W polu rażenia Matthew znajduje się aż 26 milionów osób. Drogi ucieczki są zakorkowane, brakuje paliwa, sklepy zaczynają świecić pustkami. Amerykanom pozostało już tylko modlić się o przeżycie katastrofy.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: