WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Pogrzeb dziewczynki, która zginęła we Włoszech: Przepraszam, że przybyliśmy zbyt późno

Pogrzeb dziewczynki, która zginęła we Włoszech: Przepraszam, że przybyliśmy zbyt późno

28.08.2016, godz. 11:19
Pogrzeb dziewczynki, która zginęła we Włoszech: Przepraszam, że przybyliśmy zbyt późno
foto: EAST NEWS

W sobotę odbył się pogrzeb 35 osób, które zginęły w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Wśród nich była 10-letnia Giulia, która zginęła pod gruzami ratując swoją siostrę. Jeden ze strażaków, który brał udział w akcji ratunkowej na trumnie Giulii zostawił niesamowicie wzruszający list pożegnalny.

10-letnia Giulia zginęła w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Jej ciało strażacy wydobyli spod gruzów w miasteczku Pescara del Tronto. Dziewczynka uratowała życie swojej czteroletniej siostrze, Giorgii, chroniąc ją w swoich ramionach przed opadającym gruzem. Ekipa ratownicza dotarła do sióstr po 16 godzinach od chwili, gdy zawalił się ich dom. Gorgia przeżyła, niestety jej siostra Giulia zmarła. W sobotę, 27 sierpnia odbył się pogrzeb 10-latki. Na trumnie dziewczynki, strażak o imieniu Andrea położył wzruszający list. "Witaj, maleńka. Wydobyliśmy cię z więzienia z gruzu. Przepraszam, że przybyliśmy zbyt późno, niestety już przestałaś oddychać. Chcę, żebyś wiedziała, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy” - napisał strażak, który brał udział w akcji ratowniczej.

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: