WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat POGRZEB Whitney HOUSTON. Świat pożegnał Whitney ZDJĘCIA

POGRZEB Whitney HOUSTON. Świat pożegnał Whitney ZDJĘCIA

20.02.2012, godz. 08:05
Pogrzeb Whitney Houston - NA ŻYWO RELACJA w internecie
W centralnej części kościoła New Hope znalazła się srebrna trumna z ciałem piosenkarki, udekorowana białymi różami i purpurowymi liliami. Zaplanowana na 18.00 rozpoczęła się z 20-minutowym opóźnieniem. Uroczystość pogrzebową poprowadzi pastor Marvin L. Winans, długoletni przyjaciel rodziny Houstonów. foto: ap live

W sobotę świat pożegnał tragicznie zmarłą Whitney Houston. Główne uroczystości odbyły się w kościele baptystów New Hope, tym samym, w którym młoda Whitney jako członkini kościelnego chóru rozpoczynała swoją karierę muzyczną. Podczas 3,5-godzinnej uroczystości nie obyło się też bez skandalu.

Przed uroczystościami pogrzebowymi ulicami Newark, rodzinnego miasta gwiazdy, przejechał złoty karawan wiozący srebrną trumnę z ciałem piosenkarki.

- Odeszłaś zbyt szybko. Ludzie, którzy zgromadzili się w tym kościele, pamiętają Cię jako małą dziewczynkę. Teraz armia aniołów odprowadza Cię do ojca niebieskiego. Whitney wraca dziś do miejsca, w którym wszystko się zaczęło - mówił w emocjonalnym wystąpieniu jej przyjaciel z planu filmu "Bodyguard" Kevin Costner (57 l.).

>>> POGRZEB WHITNEY HOUSTON - znani na pogrzebie: Stevie Wonder, Kevin Costner, Bill Cosby

 

Swoimi występami hołd zmarłej artystce oddały takie sławy, jak Stevie Wonder (62 l.) i Alicia Keys (31 l.).

Na pogrzebie pojawił się też były mąż Whitney Houston, Bobby Brown. Został on wyproszony, bo na ceremonii pojawił się w towarzystwie osób niezaproszonych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: