WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat To zamach? Silny wybuch w Nowym Jorku! 29 osób rannych! [WIDEO]

To zamach? Silny wybuch w Nowym Jorku! 29 osób rannych! [WIDEO]

18.09.2016, godz. 11:48

29 osób jest rannych, po tym, gdy na trasie maratonu w Nowym Jorku doszło do silnego wybuchu. Na razie nie wiadomo, kto mógł zaplanować eksplozję. Z informacji amerykańskich mediów wynika, że życie żadnej z rannych osób nie jest zagrożone.

Do wyuchu doszło o godzinie 3 czasu polskiego na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Nowym Jorku. Jak opisywali świadkowie, eksplozja była tak silna, że w okolicznych domach wybiło szyby. Wiadomo, że 29 osób zostało rannych, ale na szczęście żadna z nich nie jest ciężko poszkodowana. Śledczy cały czas ustalają, kto mógł zaplanować wybuch. Z pierwszych wniosków służb wynika, że nie był to zamach terrorystyczny. Według amerykańskich mediów doszło do detonacji prymitywnej bomby, które są charakterystyczne dla bojówek terrorystycznych w Iraku i w Afganistanie. Bomba była podłożona w koszu na śmieci.

Przypomnijmy, że Nowym Jorku odbywa się 71. sesja ogólna ONZ. W mieście przebywają najważniejsi politycy na świecie, w tym prezydent Andrzej Duda. Hotel w którym mieszka prezydent znajduje się 20 przecznic od miejsca wybuchu.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: