WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat To POTWÓR zatopił niemiecki okręt? Nowy trop naukowców!

To POTWÓR zatopił niemiecki okręt? Nowy trop naukowców!

20.10.2016, godz. 11:52
Potwór u-boot
foto: EAST NEWS

Czy wkrótce poznamy odpowiedź na pytanie, które od niemal stu lat nurtuje historyków? Wiele wskazuje na to, że dzięki pracy archeologów u wybrzeży Szkocji, uda się wyjaśnić zagadkę utonięcia UB-85. Jak przypomina BBC, okręt miał zostać zatopiony przez... tajemnicze monstrum.

Niemiecki U-Boot o numerze UB86 zniknął w tajemniczych okolicznościach w 1918 roku. Kapitan statku, który przepływał obok, miał potem powiedzieć, że żołnierze uciekali ze statku ponieważ zaatakowało ich monstrum. - Był przerażający, miał ogromną głowę i jeszcze większe zęby, które połyskiwały w blasku księżyca - miał zanotować w swoim dzienniku kapitan HMS Creopsis. Jednak zdaniem naukowców niemiecka jednostka zatonęła, ponieważ na jej pokładzie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, a opowieści o potworze były tworzone po to, by dodać zapewnić marynarzom sławę.

- W rzeczywistości prawdziwy potwór morski nie istnieje i na pewno nie mógł zatopić statku. Tego typu opowieści to legendy, które były wymyślane przez marynarzy, którzy chcieli dodać sobie pewien element bohaterstwa - tłumaczył archeolog Dr Innes McCartney, który badał odnaleziony wrak. Jak wykazały badania, wrak po niemal 100 latach wciąż jest w doskonałym stanie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: