WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Próbował zabić Jana Pawła II, teraz chce zostać księdzem!

Próbował zabić Jana Pawła II, teraz chce zostać księdzem!

14.07.2016, godz. 12:35
Ali Agca
foto: EAST NEWS

Ali Agca, który w 1981 roku przeprowadził zamach na Jana Pawła II, zadeklarował, że chce zostać księdzem. Chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem - powiedział Turek w wywiadzie dla włoskiej stacji. Zamachowiec zapowiedział także, że chętnie wybrałby z papieżem Franciszkiem do Fatimy na rocznicę objawień maryjnych.

O swoich zamierzeniach Ali Agca poinformował podczas wywiadu dla włoskiej telewizji. - Chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem. Teraz znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiać msze - zdradził mężczyzna, który w 1981 roku strzelał do Jana Pawła II. Jak zaznaczył Turek, chciałby również wybrać się z papieżem Franciszkiem na obchody rocznicy objawień maryjnych do Fatimy.

Zobacz: Ten pistolet miał zabić papieża!

Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę w brzuch oraz rękę 13 maja w 1981 roku. Zamachowiec mierzył początkowo w głowę, ale Jan Paweł II schylił się wtedy do małej dziewczynki Sary Bartoli i wziął ją na ręce. Agca opóźnił oddanie strzału dlatego, że dziewczynka, którą papież trzymał na rękach lekko go przysłoniła, co uniemożliwiło zamachowcowi dokładne wycelowanie.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: