WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Rosja szykuje się do III wojny światowej. Alarmujący raport amerykańskiego wywiadu

Rosja szykuje się do III wojny światowej. Alarmujący raport amerykańskiego wywiadu

16.08.2016, godz. 11:17
Wojna, wybuch atomowy
foto: SHUTTERSTOCK

Według raportu przygotowanego przez ekspertów z National Institute for Public Policy wynika, że Rosjanie wzmacniają swoje siły zbrojeniowe. Budują bunkry dowodzenia nuklearnego, łodzie podwodne, które mają służyć transportowaniu broni jądrowej, do swojego arsenału dodają też rakiety. Czy to zapowiedź III wojny światowej?

Jak wynika z amerykańskiego raportu Rosjanie szykują się na III wojnę światową! Na terenie całego kraju budują gigantyczne bunkry dowodzenia nuklearnego. - To oczywiste, że Rosja modernizuje swoje siły strategiczne - powiedział na konferencji gen. Curtis Scaparrotti, dowódca U.S. European Command. - Rosja przygotowuje się do wielkiej wojny jądrowej - dodał Mark Schneider, były urzędnik Pentagonu ds. polityki nuklearnej. Raport Departamentu Stanu na temat działań rosyjskich aktywności zbrojeń na mocy traktatu New START wskazuje, że Moskwa dodała 153 głowic nuklearnych do swojego arsenału. Oprócz nowych rakiet, Rosja buduje łódź podwodną Drone kryptonimie "Kanyon", która ma być przeznaczona do przewozu głowicy Megaton.

Zdaniem ekspertów z National Institute for Public Policy, którzy tworzyli raport, powodem, dla którego Rosja wzmacnia swój arsenał zbrojeniowy jest chęć zastraszenia świata. W ten sposób Rosjanie chcą też zniechęcić państwa zachodnie do prób ingerencji militarnej przeciwko rosyjskiej ekspansji. CIA znalazło już 2 bunkry. Jeden ma być wykorzystywany przez rosyjskich przywódców w miejscowości Voronovo, położonej na południe od Moskwy. Drugi natomiast mieści się w Sharapovo. Do tego zostały doprowadzone specjalne linie metra.

Zobacz: Zamach bombowy w Turcji. NIE ŻYJĄ 3 osoby, w tym dziecko!

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: