WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Rosjanie szkolą się na wypadek wojny! Ćwiczy 40 milionów ludzi

Rosjanie szkolą się na wypadek wojny! Ćwiczy 40 milionów ludzi

06.10.2016, godz. 10:10
Rosyjska armia, wojsko
foto: EAST NEWS

W Rosji rozpoczynają się właśnie wielkie manewry obronne, w których weźmie udział 40 milionów ludzi. Rosjanie mają ćwiczyć pod okiem wojskowych, służb ratunkowych i ministerstwa spraw nadzwyczajnych. Manewry mają na celu poprawienie obrony cywilnej i przećwiczenia sytuacji, gdyby Rosja została zaatakowana.

Napięta sytuacja międzynarodowa, którą obserwujemy od kilku lat, skłaniają przywódców państw do organizowanie ćwiczeń i manewrów wojska. Nie inaczej jest w Rosji, gdzie właśnie rozpoczynają się wielkie szkolenia obrony cywilnej - bierze w nich udział 40 milionów Rosjan. Obywatele mają ćwiczyć pod okiem wojska, przedstawicieli ministerstwa do spraw nadzwyczajnych oraz ratowników medycznych. Jak opisują rosyjskie media, ćwiczenia mają na celu poprawę obrony cywilnej i przećwiczenie sytuacji na wypadek wojny.

Przypomnijmy, że kilka dni temu decyzją Władimira Putina Rosja zawiesiła porozumienie z USA w sprawie utylizacji plutonu. To kolejna odsłona sporu na linii Moskwa-Waszyngton, która jeszcze bardziej zaostrzyła relacje między dwoma państwami.

Czytaj: Będzie III wojna światowa?! Rosja zawiesza porozumienie z USA

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: