WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Stephen Hawking zdradza, kiedy wyginie ludzkość. Jest tylko jeden ratunek!

Stephen Hawking zdradza, kiedy wyginie ludzkość. Jest tylko jeden ratunek!

19.11.2016, godz. 20:07
Stephen Hawking
Stephen Hawking foto: Reuters

Stephen Hawking, wybitny fizyk i kosmolog ma niepokojące przepowiednie dla rodzaju ludzkiego. Według naukowca ludzkość ma już na Ziemi nie wiele czasu. Jest jednak jeden sposób na przetrwanie człowieka. Co trzeba zrobić?

Stephen Hawking t wybitny autorytet w dziedzinie astrofizyki. Słynie ze swoich książek, które przybliżyły zwykłym ludziom zawiłe teorie dotyczące praw kosmosu. Naukowiec przewidział, że za około tysiąca lat ludzkość na Ziemi wyginie. Wszystko za sprawą wojny nuklearnej i globalnego ocieplenia. Zagrożeniem dla ludzkości może być również sztuczna inteligencja, która za pare lat może przerosnąć możliwości ludzkiego mózgu. 14 listopada stowarzyszenie Oxford Union, zorganizowało konferencję, na której Hawking zdradził jak uratować gatunek ludzki.

- Żeby ludzkość miała przyszłość, musimy uciekać w Kosmos. Nie sądzę, żebyśmy byli w stanie przeżyć kolejne tysiąc lat, jeśli nie uciekniemy z naszej kruchej planety - wyznał naukowiec. - W związku z tym zachęcam, żeby zacząć interesować się Kosmosem - dodał Hawking. - Pamiętajmy: patrzmy w górę w gwiazdy, a nie pod nogi - zakończył swoje wystąpienie. Czas chyba przygotowywać się do życia na innej planecie...

Co Wy na to?

Zobacz: Trzęsienie ziemi w Japonii! Koniec świata?


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: