WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Szok! Chcą karać więzieniem za dietę wegańską dla dzieci!

Szok! Chcą karać więzieniem za dietę wegańską dla dzieci!

14.08.2016, godz. 08:32
Wegetariańskie przysmaki dla każdego - 280
Wegetariańskie przysmaki dla każdego foto: Super Express

Co najmiej rok więzienia dla rodziców, którzy karmią dzieci samymi warzywami! Cztery lata dla tych opiekunów, których dzieci mają przez dietę bez produktów pochodzenia zwierzęcego mają problemy zdrowotne. Tak politycy chcą walczyć z niedożywieniem!

Do czterech lat więzienia dla rodziców, którzy postanowili, że ich dzieci nie będą jadły takich produktów jak mięso, jajka, mleko, czy miód! Taki pomysł zaproponowała jedna z włoskich parlamentarzystek. Elvira Savino chce w ten sposób walczyć z niedożywieniem. Dietetycy ostrzegają bowiem, że konieczne dla prawidłowego rozwoju organizmu brzdąców jest witamina B12, która nie występuje w produktach wegańskich. Rodzice-weganie dostarczają swoim pociechom tą niezwykle ważną witaminę w tabletkach.

- Co drugi dzień jem taką witaminę B12. Jeździmy na badania i nie mamy niedoborów. Na razie moje mleko wystarcza - mówi w rozmowie z TVN24 Dominika Repetto-Czapska, która jest weganką mieszkającą we Włoszech. Elvira Savino kieruje się dobrem dzieci. Niedawno do jednego z włoskich szpitali trafiło roczne dziecko o wadze niemowlaka z niedoborem wapnia, żelaza i witaminy D. Piosenkarka Natalia Przybysz krytykuje pomysł włoskiej polityk. - Ta pani, która przejęła się losem dzieci, jest wrażliwa osobą i dlatego powinna się przejąć także losem dzieci z otyłością - powiedziała w rozmowie z TVN24.

Zobacz: Wegetarianom puszczają hamulce po alkoholu! Jedzą mięso...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: