WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Szokująca KATASTROFA w Kolumbii! Piłkarze roztrzaskali się w samolocie. 75 zabitych, 6 ocalałych

Szokująca KATASTROFA w Kolumbii! Piłkarze roztrzaskali się w samolocie. 75 zabitych, 6 ocalałych

29.11.2016, godz. 13:04
Katastrofa samolotu z piłkarzami na pokładzie
foto: EAST NEWS

Katastrofa w Kolumbii! Samolot z 82 osobami na pokładzie roztrzaskał się w górach niedaleko Bogoty. Maszyną leciała brazylijska drużyna piłkarska. Sześć osób cudem przeżyło.

Uśmiechnięci, podekscytowani i gotowi do gry w finale pucharu Ameryki Południowej. Tuż przed startem z Sao Paulo piłkarze z drużyny Chapecoense robili selfies i publikowali je w internecie. Mieli lecieć inną maszyną, zmiana samolotu nastąpiła w ostatniej chwili. Byli już blisko portu w kolumbijskim Medellin, gdy zaczęła się ulewa, a pilot zgłosił wieży kłopoty z elektryką. Nie zdołali dotrzeć do celu. Około 4:15 nad ranem czasu polskiego samolot rozbił się w górach.

ZOBACZ TEŻ: Ludzie, którzy PRZEŻYLI KATASTROFY LOTNICZE. Najbardziej niezwykłe historie

Zdawało się, że pasażerowie nie mieli szans. Ale ratownicy wyciągnęli z wraku pięciu ocalałych! Jest wśród nich czterech piłkarzy: obrońcy Alan Ruschel (27 l.) i  Helio Zampier Neto (31 l) oraz dwóch bramkarzy - Marcos Danilo Padilha (31 l.) i Jackson Follman (24 l.), a także dziennikarz i stewardesa. Tym samym samolotem Avro RJ85 parę tygodni wcześniej leciała reprezentacja Argentyny z Lionelem Messim (29 l.).

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: