WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Tajemnicze zaginięcie polskich podróżników w Ekwadorze

Tajemnicze zaginięcie polskich podróżników w Ekwadorze

14.09.2016, godz. 15:16
Tajemnicze zaginięcie w Ekwadorze
foto: printscreen Facebook

To miała być ich podróż życia. Jednak od kilkunastu dni Julia Mozgawa i Christopher Czapla, którzy podróżują po Ameryce Południowej, nie dają znaku życia. Ostatni raz kontaktowali się z rodziną 3 września, kiedy byli w Ekwadorze.

Julia i Christopher w listopadzie wyruszyli w swoją podróż życia do Ameryki Południowej. Podróżowali głównie autostopem zwiedzając kolejne kraje. Na bieżąco zdawali relacje ze swojej podróży na swoim facebooku. Regularnie informowali też rodziców o przebiegu podróży. Jednak od 3 września nie ma z nimi kontaktu. Ostatni raz kontaktowali się ze swoimi rodzicami 03.09 z miejscowości Palestina w Ekwadorze i kierowali się do Rioverde na wybrzeżu. Kilka dni wcześniej zatrzymali się u księdza Marcelo w miejscowości Cuenca - informuje przyjaciel podróżników.

Od tego momentu ich aktywność w sieci wyraźnie zanikła. Ostatnim wpisem na ich funpagu "Gringos travel" jest apel rodziców szukających pomocy w odnaleziemu pary. O tajemniczym zaginięciu poinformowana została już policja, MSZ, polska ambasada w Peru i Kolumbii. Zaginięcie zgłoszono również do fundacji ITAKA (http://www.zaginieni.pl).

Jeśli ktokolwiek mógłby pomóc w odnalezieniu podróżników, proszony jest o kontakt pod adresem danio.vito@gmail.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: