WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Terroryści chcą zabić papieża za słowa na ŚDM! Nie chcą pokoju, tylko wojny islamu z niewiernymi!

Terroryści chcą zabić papieża za słowa na ŚDM! Nie chcą pokoju, tylko wojny islamu z niewiernymi!

03.08.2016, godz. 12:43
TRANSPORT PAPIEŻA NA ŚDM.
foto: Super Express

Papież Franciszek na celowniku Państwa Islamskiego! Fanatyków rozwścieczyło nawoływanie Ojca Świętego w Brzegach do pokoju między ludźmi różnych kultur.

-Potrzebujemy was, byście nas nauczyli życia w różnorodności, tak jak dziś, w wielokulturowości nie jako zagrożeniu, lecz jako szansie na przyszłość: miejcie odwagę nauczyć nas, że łatwiej jest budować mosty niż wznosić mury. Który z mostów trzeba budować jako pierwszy? Most, który możemy postawić tu i teraz: uścisk dłoni, podać sobie ręce – mówił papież podczas spotkania z wiernymi w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży. Wcześniej, w samolocie lecącym do Krakowa, rzekł do dziennikarzy: „Świat jest w stanie wojny, ale to nie wojna religijna, wszystkie religie chcą pokoju”.

ZOBACZ TEŻ: Mocne przemówienia Ojca Świętego. Wizyta papieża Franciszka w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Słowa te dotarły i do terrorystów, którzy twierdzą, że Allah każe im mordować. Zamieścili w sieci film pełen gróźb wymierzonych we Franciszka. Mówią o papieżu: „On ukrywa się za zasłoną dobrej woli, usiłując pacyfikować muzułmanów, ale przelewanie krwi niewiernych jest nakazem Allaha, to wojna między Jego wyznawcami a niedowiarkami”.

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: