WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Terroryści szykują się do masowych ataków w Europie. Dostali rozkazy

Terroryści szykują się do masowych ataków w Europie. Dostali rozkazy

19.11.2016, godz. 17:40
Rzecznik prasowy Państwa Islamskiego został przywódcą ISIS?
Abu Mohammad al-Adnani foto: Archiwum

Holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych Dick Schoof bije na alarm! Według jego ustaleń islamscy terroryści dostali rozkazy, by atakować Europę. Dżihadyści mają przeprowadzać kolejne zamachy na terenie Starego Kontynentu, by zdestabilizować sytuację polityczno-militarną.

Od 60 do 80 agentów Państwa Islamskiego, działa na terenie Europy! Tak donosi Polskie Radio, przytaczając słowa holenderskiego koordynatora ds. działań antyterrorystycznych Dicka Schoofa. Według niego, to, że od kilku miesięcy nie doszło do żadnego ataku terrorystycznego, nie oznacza, że nasz kontynent jest bezpieczny. Akcje militarne na terenie Syrii i Iraku powodują, że zwolennicy IS rozpraszają się na inne kraje, również europejskie.

- Zaobserwowaliśmy wyjazd 294 terrorystów do Syrii i Iraku, z czego 190 tam nadal jest - mówił Schoof. - A to co się stało we Francji, Brukseli i Niemczech może również i nas dotknąć - dodał.  Według jego danych, na Bliskim Wschodzie walczy 4-5 tys. dżihadystów mających europejskie paszporty.

Zobacz: Trzęsienie ziemi w Japonii! Koniec świata?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: