WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Tragiczny pożar lasów. W spalonych autach odnaleziono 18 zwęglonych ciał. Bilans ofiar rośnie

Tragiczny pożar lasów. W spalonych autach odnaleziono 18 zwęglonych ciał. Bilans ofiar rośnie

18.06.2017, godz. 11:01
Portugalia - pożar lasów
foto: EAST NEWS

Gigantyczn pożar lasów w Portugali. Do 62 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, 59 osób odniosła obrażenia. W dystrykcie Leiria w środkowej Portugalii wiele ciał zostało znalezionych w spalonych samochodach na drodze łączącej miejscowości Figueiros dos Vinhos i Castanheira de Pera. Ogień pojawił się 17 czerwca 2017 roku tuż przed godziną 15 w rejonie miejscowości Pedrogao Grande, około 150 km na północny wschód od Lizbony. Z pożarem walczy ponad 500 strażaków.

W pożarach lasów w Portugalii z 17 czerwca 2017 zginęły 62 osoby, a 59 zostało rannych. Pięć osób jest w stanie ciężkim. Wcześniej władze donosiły, że w płomieniach spłonęły 24 osoby. Wiele ofiar zostało uwięzionych przez płomienie w swoich samochodach, gdy przemieszczali się drogą łączącą Figueiro dos Vinhos z Castanheira de Pera w dystrykcie Leiria. Jak sprecyzował Gomes, cytowany przez hiszpańską agencję EFE, w spalonych samochodach znaleziono 18 zwęglonych ciał. Władze Portugalii ogłosiły trzydniową żałobę.

Pożar wybuchł w sobotę na krótko przed godziną 15 czasu lokalnego (16 w Polsce) w rejonie miejscowości Pedrogao Grande, około 150 km na północny wschód od Lizbony. Pożar rozpoczął się na zalesionym górzystym terenie na południe od miejscowości Coimbra. Silny wiatr utrudniał pracę strażaków i rozprzestrzeniał ogień. Z żywiołem walczy obecnie około 600 strażaków.

ZOBACZ: To było piekło na Ziemi! Pożar zaczął się od lodówki, zniszczył cały wieżowiec

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: