WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Trump nie chce mieszkać w Białym Domu! Jego apartament jest LEPSZY

Trump nie chce mieszkać w Białym Domu! Jego apartament jest LEPSZY

15.11.2016, godz. 14:20
Biały Dom
foto: Wikimedia Commons

Donald Trump (70 l.) znów szokuje! Jak dowiedziała się amerykańska prasa, prezydent elekt kręci nosem na skromne warunki w Białym Domu i nie zamierza wynosić się ze swoich zdobionych złotem i diamentami apartamentów w Nowym Jorku.

Prywatne apartamenty prezydenckie w Białym Domu – któż z kandydatów na ten urząd nie marzy o chwili, w której zamieszka w tych wspaniałych pokojach? Wysmakowana elegancja, wspaniałe dzieła sztuki współczesnej, gustowne antyczne meble… Ale Donalda Trumpa to nie kusi! Jak informuje New York Times, miliarder wyrzeknie się nie tylko prezydenckiej pensji, ale też możliwości mieszkania w Białym Domu. Bo czym są apartamenty po Obamach przy wartym sto milionów dolarów, kapiącym złotem penthousie w nowojorskim Trump Tower? Stanowczo za skromne jak dla Trumpów! Miliarder ma jedynie od czasu do czasu zaszczycać prezydenckie pokoje swoją obecnością, za główną siedzibę wciąż mając złoty apartament na prestiżowym Fifth Avenue.

ZOBACZ TEŻ: DONALD TRUMP - MAJĄTEK. Jak stał się bogaty? Ile ma pieniędzy? Biznes, domy, samochody nowego prezydenta USA

BIAŁY DOM
Ma w sumie około 5 tys. metrów kw. Prywatne apartamenty prezydenta znajdują się na II i III piętrze. Kolekcja dzieł impresjonistów i artystów współczesnych, zabytkowa zastawa stołowa, XIX-wieczne meble, kanapy pokryte włoskimi tkaninami. Rodzina Obamów urządziła pokoje w stylu skromnym i eleganckim.

TRUMP TOWER
Penthouse Trumpa w Trump Tower wart 100 mln dolarów, o powierzchni 3 tys. metrów kw. ma wystój inspirowany Wersalem, trzy kondygnacje, ściany i kolumny z marmuru i diamentów, greckie wazy, zdobienia z 24-karatowego złota, meble w stylu Ludwika XIV, zabytkowe zegary, złota zastawa stołowa, liczne rzeźby z brązu i inne dzieła sztuki

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: