WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Turyści porwani w Egipcie

Turyści porwani w Egipcie

22.09.2008, godz. 18:24
Abu Simbel
foto: Brak agencji
Trwają poszukiwania 19 osób.

Turyści zostali wywiezieni z kraju. Władze Egiptu potwierdziły te informacje. Według oficjalnego komunikatu porwano 19 osób.

Wcześniej władze egipskie informowały, że porwano co najmniej 15 osób, w tym pięciu Włochów, pięciu Niemców, Rumuna i czterech Egipcjan. Dane na temat cudzoziemców pozostają bez zmian, natomiast mówi się obecnie o ośmiu uprowadzonych Egipcjanach.

Władze Egiptu przypuszczają, że grupa mogła być wywieziona do sąsiedniego Sudanu. Namierzono tam telefon satelitarny, którym posługiwali się turyści. Egipskie służby bezpieczeństwa nie wykluczają, że porywacze pochodzą właśnie z Sudanu lub z Czadu. Władze Niemiec zapowiedziały, że powołają sztab kryzysowy, który zajmie się odnalezieniem porwanych. Według Niemców napastnicy pojawili się, kiedy turyści byli na biwaku. Jeden z Włochów zdążył zadzwonić do żony i powiedzieć jej, że porywacze wyglądają jak "Afrykanie".

Turyści byli w drodze do Jaskini Pływaków na płaskowyżu Dżilf al- Kabir w południowo-wschodniej części kraju. Aby tam dotrzeć, trzeba mieć zgodę armii i podróżować przynajmniej z jednym ochroniarzem.

autor: Anna Partyka-Dąbrowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: