WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat USA i Francja ZAATAKUJĄ Państwo Islamskie! Będzie III wojna światowa?

USA i Francja ZAATAKUJĄ Państwo Islamskie! Będzie III wojna światowa?

21.07.2016, godz. 13:12
Rzecznik prasowy Państwa Islamskiego został przywódcą ISIS?
Abu Mohammad al-Adnani foto: Archiwum

Połączone wojska amerykańsko-francuskie planują atak na główną bazę Państwa Islamskiego, która znajduje się w Iraku. - Minister obrony Jean-Yves Le Drian jest w Waszyngtonie. Przygotowuje z Amerykanami skoordynowany atak na Mosul - poinformował rzecznik rządu Francji Stephane Le Foll. Atak ma zostać przeprowadzony z irackiego miasta Kajara - podaje Le Parisien. Czy te działania mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej?

Terror stosowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego wzbudza coraz większy strach na świecie. Nic więc dziwnego, że po atakach terrorystycznych Stany Zjednoczone stworzyły wielką koalicję przeciw Państwu Islamskiemu. W jego skład weszła Francja, Wielka Brytania, Kanada, Australia oraz kilkanaście państw afrykańskich. Wsparcia koalicji udzielły Stanom Zjednoczonym także kraje arabskie, czyli Arabia Saudyjska, Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. - Musimy ich zaatakować w taki sposób, by uniemożliwić zajmowanie obszarów, a także by wzmocnić irackie siły bezpieczeństwa i inne siły w regionie, które są gotowe zmierzyć się z nimi (dżihadystami), bez wysyłania naszych wojsk - powiedział podczas spotkania szef amerykańskiej dyplomacji - powiedział w 2014 roku szef amerykańskiego MSZ John Kerry.

Po tragedii w Nicei, w której zginęły 84 osoby, w tym dwie Polki, francuskie władze zapowiedziały, że razem z amerykańską administracją zamierzają zaatakować Państwo Islamskie w Iraku. - Minister obrony Jean-Yves Le Drian jest w Waszyngtonie. Przygotowuje z Amerykanami skoordynowany atak na Mosul - poinformował rzecznik rządu Francji Stephane Le Foll. Atak ma zostać przeprowadzony z irackiego miasta Kajara - podaje Le Parisien. Czy interwencja amerykańsko-francuskich sił już wkrótce doprowadzi do wybychu III wojny światowej?

Czytaj: Zamachy w Brukseli. Polka wśród ofiar ataku terrorystów!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: