WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat USA: Najwyższy pies na świecie. Mierzy ponad 2 metry i waży 111 kg! (VIDEO+ZDJĘCIA)

USA: Najwyższy pies na świecie. Mierzy ponad 2 metry i waży 111 kg! (VIDEO+ZDJĘCIA)

23.02.2010, godz. 14:27
George najwyższy pies na świecie
foto: Brak agencji
Taki psi domownik to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli. George, dog niemiecki z Tuscon w Arizonie, został okrzyknięty największym psem w historii. Czworonóg, który gdy stanie na tylnych łapach mierzy ponad 2 metry, a waży 111 kg, wyglądem raczej przypomina źrebaka, a nie szczekającego pupila.

Gigantyczny George, bo tak okrzyknęły go media, robi furorę na całym świecie. Zaraz potem, jak eksperci z Księgi Rekordów Guinnessa zweryfikowali jego nieprzeciętny wzrost, rozpoczął międzynarodową karierę. A wystartował lepiej niż niejedna gwiazda.

Zobacz niesamowite ZDJĘCIA: Wielkolud i krasnal nareszcie razem!

Olbrzymi dog niemiecki razem ze swoim panem Davidem Nasserem pojawił się w bijącym rekordy popularności programie królowej amerykańskiego talk-show Oprahy Winfrey (56 l.). Prezenterka była tak zszokowana, gdy zobaczyła George'a, że zastygła w bezruchu z otwartymi ustami.

Monstrualnych rozmiarów pies robi wrażenie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Ludzie na ulicy krzyczą: "O mój Boże, to koń". Dopiero gdy psiak daje głos, wszystko staje się jasne.

Mieszkanie pod jednym dachem z takim gigantem to spory kłopot. David i jego żona Christine musieli kupić dla George specjalne łóżko, bo na tradycyjnym psim posłaniu się nie mieścił. Poza tym dog zjada niewyobrażalne ilości jedzenia. Tylko w tydzień jest w stanie pochłonąć 50 kg ulubionej karmy.

Pieskiego życia godnego króla mógłby mu pozazdrościć każdy czworonóg.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: