WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat USA ostrzegają przed podróżą do Europy na święta. Grożą nam ZAMACHY?

USA ostrzegają przed podróżą do Europy na święta. Grożą nam ZAMACHY?

22.11.2016, godz. 10:41
Zamachy w Paryżu
foto: EAST NEWS

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla swoich obywateli odnośnie podróży do Europy w czasie zbliżających się świąt. Ma to związek ze zwiększonym prawdopodobieństwem zamachów terrorystycznych w czasie imprez bożonarodzeniowych. Czy rzeczywiście grożą nam zamachy? Czy Stany Zjednoczone są w posiadaniu informacji, o których my nie wiemy?

Ostrzeżenie dotyczy wyjazdów na teren całej Europy i ma być aktualne aż do 20 lutego 2017 roku. Komunikat brzmi wyjątkowo poważnie. Ostrzega obywateli USA przed atakami islamskich terrorystów, którzy zapowiadali swoją wzmożoną działalność właśnie w okresie bożonarodzeniowym. Dla tych, którzy jednak planują podróż do Europy, władze USA zalecają unikanie tłocznych miejsc, dużych zgromadzeń, popularnych środków transportu. Ostrzega też przed braniem udziału w popularnych w Europie jarmarkach bożonarodzeniowych, które mogą być idealnym celem terrorystów.

Kilka dni temu francuskie służby udaremniły atak terrorystów z Państwa Islamskiego na świąteczny jarmark w Strasburgu. W Strasburgu i Marsylii schwytano w sumie 6 domniemanych ekstremistów. Jarmark ten każdego roku odwiedza nawet 2 mln ludzi...

Zobacz: Dramat w Syrii! Nalot bombowy na szpital dziecięcy. Personel ratuje wcześniaki [WIDEO]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: