WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat USA. Oto imperium scjentologicznej sekty ZDJĘCIA

USA. Oto imperium scjentologicznej sekty ZDJĘCIA

10.02.2011, godz. 02:00
Oto imperium scjentologów
foto:

Pałace w stylu szkockim, baseny, drogi, kościół, studia telewizyjne, a wszytko ogrodzone drutem pod napięciem, naszpikowane czujnikami ruchu i kamerami. Scjentolodzy, jedna z najbogatszych i najbardziej niebezpiecznych sekt, nieopodal miasteczka Helmet w Kalifornii zbudowali prawdziwe imperium.

Sekta założona przez pisarza science fiction L. Rona Hubbarda (+75 l.) kupiła 300-hektarowy ośrodek wypoczynkowy i przekształciła go w swoje centrum dowodzenia. Tu zapadają najważniejsze decyzje - również finansowe. Tu kręcone są filmy i drukowane ulotki mające na celu zdobywanie nowych członków.

Patrz też: Amy Winehouse zainteresowała się scjentologią

uż dzisiaj mówi się, że Kościół scjentologiczny przyciągnął kilka milionów osób. Jego wyznawcy wierzą m.in. w istnienie kosmitów, a za swój cel obrali zapanowanie scjentologii nad społeczeństwem za pomocą odpowiedniego doradztwa duchowego, co niektórzy tłumaczą jako pranie mózgów.

Sił i rozgłosu przydają im znani członkowie, m.in. aktorzy - Tom Cruise (49 l.) i John Travolta (57 l.), którzy łożą na organizację miliony. Nic dziwnego, że majątek sekty szacowany jest na kilka miliardów dolarów! Mało brakowało, a scjentolodzy zaczęliby legalną działalność w Polsce. Ale sekta nie otrzymała pozwolenia MSWiA na rejestrację jako związek wyznaniowy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: