WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat USA. STRZELANINA w SZKOLE. Ryan Lanza ZABIŁ co najmniej 27 OSÓB

USA. STRZELANINA w SZKOLE. Ryan Lanza ZABIŁ co najmniej 27 OSÓB

14.12.2012, godz. 21:21
Masakra w szkole USA
foto: EAST NEWS

W szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut doszło do strzelaniny. Amerykańskie media podają, że zginęło 27-30 osób, w tym 18-20 dzieci. Napastnik został znaleziony martwy. Został zidentyfikowany jako 24-letni Ryan Lanza, zamieszkały w Hoboken. Mężczyzna miał powiązania z Sandy Hook Elementary School w Newtown.

Jak podała telewizja WABC 24-letni mężczyzna w kamizelce kuloodpornej miał cztery sztuki broni. Według organów ścigania podejrzany o dokonanie strzelaniny nazywa się Ryan Lanza.

Napastnik wszedł do klasy, w której uczyła jego matka, zastrzelił najpierw ją, a potem 18 dzieci w tej klasie. Potem zabił też siedmioro innych dorosłych - donosi "NYT", powołując się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku.

Świadkowie słyszeli dziesiątki strzałów. - Nie krzyczeliśmy, ale zaczęliśmy płakać. Wtedy nauczycielka kazała nam biec do biura, gdzie nikt nas nie znajdzie. Potem pojawili się policjanci i kazali nam uciekać na zewnątrz. Skierowali nas do budynku straży pożarnej, gdzie czekaliśmy na rodziców - opowiedziała jedna z uczennic w rozmowie z miejscową telewizją.

Telewizja CNN informuje, że wśród ofiar jest również dyrektor oraz szkolny psycholog. Motywy napastnika są nieznane.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: