WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wielka EWAKUACJA bloków w Londynie! Ponad 800 mieszkań zagrożonych pożarem

Wielka EWAKUACJA bloków w Londynie! Ponad 800 mieszkań zagrożonych pożarem

24.06.2017, godz. 09:41
Pożar bloku mieszkalnego w Londynie
Pożar bloku mieszkalnego w Londynie foto: AP

Tragiczny pożar w Grenfell Tower (co najmniej 79 ofiar) wyczulił władze Londynu na zagrożenie pożarowe. W piątkowy wieczór władze dzielnicy Camden zadecydowały o ewakuacji 5 bloków, w których znajduje się ok. 800 mieszkań. Stało się tak, ponieważ zaistniała obawa o to, że elewacja budynków jest łatwopalna, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

 

W czwartek tamtejszy rząd poinformował po konsultacji z angielskimi władzami lokalnymi, że nawet ok. 600 wieżowców będzie poddanych testom przeciwpożarowym. W wyniku tychże postanowiono o ewakuacji w piątkowy wieczór. Władze lokalne zostały poinformowane, że eksperci nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa rezydentów wspomnianych budynków. Jak ocenili, elewacja "nie przeszła testów laboratoryjnych i nie spełnia wysokich standardów, jakie stawiamy naszym podwykonawcom".

Szefowa rady dzielnicy Camden, na terenie której znajduje się pięć ewakuowanych bloków, Georgia Gould z Partii Pracy zapowiedziała w rozmowie z telewizją Sky News, że niezbędne prace adaptacyjno-konstrukcyjne pozwalające na bezpieczne mieszkanie w budynkach, mogą potrwać nawet do trzech czterech tygodni.

 

 

Mieszkańcy zostali ewakuowani w piątek wieczorem i skierowani do pobliskich instytucji publicznych - biblioteki oraz ośrodka sportowego - gdzie stworzono centrum kryzysowe. Jak zaznaczono, władze dzielnicy zapewnią mieszkańcom zakwaterowanie zastępcze w innych nieruchomościach, które należą do miasta lub w komercyjnych hotelach.

Zobacz także: Bita śmietana zabiła piękną 32-latkę

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: