WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat WIELKA ucieczka z więzienia! Ponad 100 więźniów na wolności!

WIELKA ucieczka z więzienia! Ponad 100 więźniów na wolności!

23.10.2016, godz. 10:04
Więzienie, areszt
foto: EAST NEWS

Polska Agencja Prasowa poinformowała w niedzielny poranek o wielkiej ucieczce więźniów z haitańskiego więzienia. Ponad 100 więźniów uciekło w sobotnią noc z zakładu karnego w Arcahaie, na zachodnim wybrzeżu Haiti, ok. 50 km na północny zachód od Port-au-Prince. Według lokalnych mediów w trakcie ucieczki śmierć poniosły dwie osoby, a kilka zostało rannych. Minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego Camille Junior Edouard powiedział, że policja pracuje już nad schwytaniem zbiegów.

 

Więźniowie w niewiadomych okolicznościach zdołali przejąć nieznaną liczbę sztuk broni. W efekcie doszło do wymiany ognia między więźniami a strażnikami - zginął jeden strażnik oraz jeden osadzony. Według medialnych doniesień, liczba uciekinierów oscyluje wokół liczby 170.

 

 

Agencja EFE podkreśla, że do zdarzenia doszło w chwili, gdy Haiti zmaga się z kryzysem humanitarnym po przejściu huraganu Matthew, który na początku października zabił w tym kraju około tysiąca osób, a jego skutki odczuły 2 mln ludzi.

Zobacz także: STRZELANINA w centrum handlowym! Ewakuowano cały budynek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: