WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Wszystkie kobiety Osamy bin Ladena

05.05.2011, godz. 16:00
Osama bin Laden
foto: EAST NEWS

Osama bin Laden miał pięć żon i przynajmniej dwadzieścioro dzieci. Przedstawiamy wszystkie kobiety najważniejszego terrorysty świata, który zginął na początku maja. Kim były jego żony? Czy to jego córka widziała śmierć ojca-terrorysty?

Osama bin Laden, znany tez pod nazwiskami Usama bin Muhammad bin Awad bin Ladin i Usama ibn Ladin był osobą przywiązującą uwagę do spraw rodzinnych. Miał pięć żon i na pewno dwadzieścioro dzieci.

Najwa Ghanem, żóna

Była najprawdopodobniej 2 lata starsza od Osamy. Gdy się pobrali, bin Laden miał 17 lat. Doczekali się jedenastorga dzieci!

Khadijah Sharif, żona

To druga żona Osamy bin Ladena. Ich małżeństwo trwało 7 lat. Khadijan uciekła od męża w 1990 roku.

Khairiah Sabar, żona

Trzecia żona, która... była przyjaciółką pierwszej. Ich syn najprawdopodobniej nie przeżył bombardowań Afganistanu w listopadzie. 2001 roku.

Przeczytaj koniecznie: Osama bin Laden NIE ŻYJE. Dwa strzały w głowę - tak zginął pierwszy terrorysta świata

Siham Sabar, żona

Czwarta żona, o której słuch zaginął po nalotach na Afganistan.

Amal al-Sadah, żona

Była piątą żoną szefa Al-Kaidy. Wyszła za Osamę bin Ladena mając 18 lat, on miał wówczas 42. Ślub odbył się rok przed atakiem na World Trade Center.

Urodziła się w małym miasteczku na południu Jemenu. Była uczennicą Sheikha Rasheda Mohammeda Saeeda, który był jedną z wiodących postaci Al Kaidy w Jemenie.

- Miała tak mało lat, ale już była wystarczająco dobrą osobą, by wyjść za Osamę. Wierzyła w te same wartości - mówił Saeed w rozmowie z gazetą Hala Jaber w 2010 roku.

Safiyah, córka

Urodziła się krótko przed 11 września 2001 roku. To najprawdopodobniej ONA WIDZIAŁA ŚMIERĆ OSAMY BIN LADENA.

Nie jest jasne, czy Osama i al-Sadah mieli więcej dzieci. Spekuluje się, że architekt zamachów z 11 września spłodził dwadzieścioro dzieci ze wszystkimi pięcioma żonami.

Na podstawie: CNN - Bin Laden's wives -- and daughter who would 'kill enemies of Islam'

autor: Łukasz Sawala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: