WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Wybuch w Paryżu. Na Polach Elizejskich samochód uderzył w radiowóz

Wybuch w Paryżu. Na Polach Elizejskich samochód uderzył w radiowóz

19.06.2017, godz. 17:41
Atak w Paryżu: Mężczyzna zaatakował policjanta. Pod katedrą Notre Dame padły strzały
foto: EAST NEWS

Kolejny atak w Paryżu. Na Polach Elizejskich ciężarówka uderzyła w radiowóz, a następnie się zapaliła. Teren został otoczony policyjnym kordonem bezpieczeństwa, zamknięto pobliską stację metra.

W Paryżu na Polach Elizejskich samochód ciężarowy uderzył w radiowóz. Tuż po zdarzeniu podano, że kierowca auta został zatrzymany. Później poinformowano, że napastnik został zabity przez żandarmerię. Jak podają francuskie media - mężczyzna był uzbrojony. Francuski dziennik "Le Parisien" donosi, że napastnik celowo wjechał w wóz policyjny, po czym jego auto się zapaliło. Teren został otoczony policyjnym kordonem, bo na miejsce ściągnięto saperów, którzy sprawdzają, czy w samochodzie podejrzanego nie było materiałów wybuchowych.

Według wstępnych informacji napastnik to urodzony w 1985 roku mężczyzna, który już wcześniej widniał w kartotece policyjnej. Miał figurować na tak zwanej Fiche S, czyli liście osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Miał być także znany francuskiemu kontrwywiadowi DGSI.

ZOBACZ: Terrorysta dostał NAGRODĘ Komisji Europejskiej! Napastnik z Paryża pisał teksty o uchodźcach

Prefektura paryskiej policji zaleciła na Twitterze mieszkańcom i turystom unikanie okolic zdarzenia. Teren otoczono kordonem bezpieczeństwa, zamknięto pobliską stację metra. Na miejsce przysłano saperów.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: