WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzena na świecie. Norwegia najszcześliwszym krajem. Wyrok dla Polaka. Targa dźwig dla Putina. Zagadkowy mord w Rosji

Wydarzena na świecie. Norwegia najszcześliwszym krajem. Wyrok dla Polaka. Targa dźwig dla Putina. Zagadkowy mord w Rosji

20.03.2017, godz. 12:50
Norwegia
foto: SHUTTERSTOCK

Polski kierowca usłyszał wyrok w Newcastle. Dyrektor Roskosmosu zamordowany w celi. Norwegia to najszczęśliwszy kraj świata. Strongman targa dźwig dla Putina.

Wyrok dla Polaka (Wielka Brytania)

32-letni polski kierowca, w którego ciężarówce znaleziono 20 nielegalnych imigrantów z Albanii i Syrii, został prawomocnie skazany przez sąd w Newcastle na 5 lat więzienia. Straż graniczna znalazła uchodźców ukrytych w aucie we wrześniu 2015 roku w Port of Tyne. Wyroki usłyszeli też dwaj organizatorzy przemytu. Pomysłodawca spędzi w więzieniu 8 lat, a jego wspólnik 3 lata.

ZOBACZ TEŻ: Czołg napędzany rosyjskim siłaczem

Ranking szczęścia (Norwegia)

Najbardziej szczęśliwy kraj świata to Norwegia – wynika z zestawienia „World Happiness Report”, tworzonego na podstawie danych pracowni sondażowej Gallupa. Mieszkańcy Danii też są zadowoleni z życia – ich państwo znalazło się na drugim miejscu listy. Kolejne lokaty zajmują Islandia, Szwajcaria i Finlandia. Polska jest na miejscu 46, a ostatnie 155 miejsce zajmuje Republika Środkowoafrykańska.

Zagadkowy mord syrektora Roskosmosu (Rosja)

Tajemnicza śmierć jednego z dyrektorów Roskosmosu! Władimir Jewdokimow, pracownik państwowej agencji kosmicznej w Rosji, został znaleziono z ranami kłutymi w celi aresztu śledczego w Moskwie. Dyrektor przebywał w areszcie od kilku miesięcy z powodu podejrzeń o oszustwa. Miały mieć miejsce, gdy pracował w branży lotniczej. W celi nie było żadnego monitoringu, współwięźniowie Jewdokimowa są przesłuchiwani.

Targa dźwig dla Putina (Rosja)

To nie było zwykłe targanie dźwigu! To było targanie dźwigu specjalnie dla Władimira Putina (65 l.). Sławny rosyjski strongman, Ivan Savkin z Władywostoku, postanowił uczcić w tak nietypowy sposób... aneksję Krymu przez Rosję. Samą tylko siłą swoich mięśni przeciągnął po szynach ważący 312 ton dźwig portowy. Wcześniej Savkin wsławił się targaniem czołgów i lokomotyw.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: