WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Bójka z uchodźcami. Rozejm w Donbasie. Masakra na Bali

Wydarzenia na świecie. Bójka z uchodźcami. Rozejm w Donbasie. Masakra na Bali

15.09.2016, godz. 13:20
Uchodźcy obmacywali Niemki na koncercie! Grupy agresywnych mężczyzn zaczepiały i atakowały kobiety
foto: EAST NEWS

Niedaleko granicy z Polską Niemcy i uchodźcy walczyli na ulicach. Na Bali eksplodował prom z turystami. W Donbasie ogłoszono rozejm.

Bójka z uchodźcami (Niemcy)

Bijatyka, rzucanie butelkami i wyzwiska. Jak podała lokalna telewizja MDR, w położonym niedaleko polskiej granicy Bautzen (Budziszynie) doszło do wielkiej bójki uchodźców z Niemcami. Brało jej udział około sto osób. Według agencji DPA stroną atakującą byli miejscowi, krzyczący „Bautzen dla Niemców!”. Telewizja MDR cytuje z kolei świadków obarczających winą za rozpoczęcie bitwy uchodźców. Interweniujący policjanci też zostali zaatakowani przez walczących. To nie pierwszy taki incydent w mieście. W lutym w Bautzen spłonął hotel dla uchodźców.

ZOBACZ TEŻ: Angela Merkel o kryzysie: dziś postąpiłabym tak samo!

Rozejm w Donbasie (Ukraina)

Czwartek był pierwszym dniem rozejmu, który obowiązuje w Donbasie. Rozpoczął się on oficjalnie od godziny 23 czasu polskiego w środę. Zawieszenie broni zostało uzgodnione w Kijowie podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Ukrainy, Francji i Niemiec. Rozejm między siłami rządowymi a prorosyjskimi rebeliantami ma trwać tydzień, potem zostaną podjęte rozmowy o wycofaniu wojsk obu stron z obszaru ogarniętego konfliktem. Poprzednie ogłoszenie rozejmu dwa tygodnie nie przyniosło rezultatu.

Masakra turystów na Bali( Indonezja)

Tragedia zagranicznych turystów tuż obok rajskiej wyspy Bali! Jedna lub dwie osoby nie żyją, a kilkanaście jest rannych po tym, jak prom, którym płynęli, nagle eksplodował. Doniesienia w sprawie ilości i narodowości ofiar były wczoraj sprzeczne, jedne źródła podają, że śmierć poniosła Niemka, według innych nie żyje jeden obywatel Holandii i jeden Indonezyjczyk. Wśród poszkodowanych są między innymi Brytyjczycy, Francuzi, Włosi, Irlandczycy, Hiszpanie i Portugalczycy. Prom płynął z Bali na wyspę Lombok. Do eksplozji doszło niedługo po wypłynięciu z portu, dwieście metrów od brzegu. Według wstępnych ustaleń w wyniku zwarcia wybuchł zbiornik z paliwem, nie można jednak całkowicie wykluczyć jeszcze zamachu terrorystycznego.

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: