WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Brytyjczycy chcą Williama na króla. Trump grozi Wenezueli WOJNĄ

Wydarzenia na świecie. Brytyjczycy chcą Williama na króla. Trump grozi Wenezueli WOJNĄ

13.08.2017, godz. 12:40
Księżna Kate i książę William w Polsce!
foto: EAST NEWS

51 proc. Brytyjczyków chce, by następcą Elżbiety II został książę William. Donald Trump grozi Wenezueli interwencją wojskową.

Nie chcą Karola, chcą Williama (Wielka Brytania)

Książę William (35 l.) na króla i księżna Kate (35 l.) na królową! Takie są marzenia Brytyjczyków. Ujawnił to sondaż ICM dla  „The Sun”. Choć następny w kolejce do tronu jest książę Karol (69 l.), zaledwie 22 proc. poddanych widzi go jako swojego władcę po śmierci Elżbiety II (91 l.). 51 proc. uważa, że powinno się od razu koronować Williama. Zwłaszcza młodzi Brytyjczycy nie lubią syna królowej. W grupie respondentów do 34 roku życia tylko 9 proc. chce, by Karol zasiadł na angielskim tronie! Tymczasem po kraju niosą się plotki, że za parę lat królowa przekaże swe obowiązki następcy… Czy posłucha głosu ludu?!

ZOBACZ TEŻ: Duch teściowej zaakceptował księżną Kate!

Trump chce wojny z Wenezuelą (USA)

Donald Trump (71 l.) szykuje się do kolejnej wojny! Dopiero co groził Korei Północnej „furią, ogniem i siłą, jakich świat nie widział”, a teraz mówi o możliwym konflikcie z Wenezuelą. „Ludzie tam cierpią i umierają. Mamy wiele możliwości, wśród nich ewentualną opcję militarną, jeśli będzie to konieczne” - stwierdził prezydent USA. Wenezuela pogrążona jest w głębokim kryzysie gospodarczym i politycznym. Trwają tam uliczne starcia, w których zginęło już około 130 osób. Jej władze określiły słowa Trumpa jako „akt szaleństwa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: