WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Coś ŚWISZCZY na Arktyce. Tajemnicze dźwięki! Korea nie chce sekciarskiej prezydent

Wydarzenia na świecie. Coś ŚWISZCZY na Arktyce. Tajemnicze dźwięki! Korea nie chce sekciarskiej prezydent

06.11.2016, godz. 13:20
Edukacyjnie z Oceanarium 3D, prehistoryczne stwory morskie aktywizują się jesienią
foto: Materiały prasowe

W rejonie bieguna północnego słychać tajemnicze dźwięki. Polityczna burza w Korei Południowej przybiera na sile. Sto tysięcy demonstrantów przeszło przez Seul.

Coś świszczy na Arktyce (Kanada)

Co to może być?! W rejonie bieguna północnego słychać tajemnicze dźwięki. Ni to świsty, ni to pobrzękiwanie, ni to buczenie… Alarm podnieśli kanadyjscy myśliwi polujący w rejonie cieśniny Fury'ego i Hecli, bo donośne odgłosy wystraszyły im zwierzynę. Jak się wydaje, zagadkowe dźwięki dochodzą z dna morza. Sprawa jest na tyle poważna, że w rejon świstów udało się kanadyjskie wojsko z nowoczesnym sprzętem, nie wykryto jednak nic poza paroma morsami, które nie mają w zwyczaju wydawać tego typu dźwięków. Zagadka pozostaje nie rozwiązana!

ZOBACZ TEŻ: Dziwne dźwięki NA CAŁYM ŚWIECIE - WIDEO, YOUTUBE - apokaliptyczne trąby, przebiegunowanie ziemi, a może burze słoneczne

Nie chcą sekciarskiej prezydent (Korea Południowa)

Polityczna burza w Korei Południowej przybiera na sile! Parę dni temu wyszło na jaw, że pani prezydent Park Geun-hye (64 l.) podejmuje wszystkie decyzje wagi państwowej po konsultacji z wróżką. Choi Soon-sil (60 l.), córka założyciela jednej z południowokoreańskich sekt religijnych, decydowała o wysokości podatków czy o ubiorze głowy państwa. Na konto szamanki wpływały w dodatku słone sumy. Sprawą zajęła się prokuratura, a na ulice wychodzi coraz więcej ludzi domagających się dymisji skompromitowanej prezydent. W sobotę przez Seul przeszło sto tysięcy demonstrantów. Politycy zamieszani w sprawę przepraszają, ale Park Geun-hye póki co uparcie trzyma się swojego stołka.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: