WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Dowody na winę Assada? Sfilmowali Yeti. Krewetka Pink Floyd

Wydarzenia na świecie. Dowody na winę Assada? Sfilmowali Yeti. Krewetka Pink Floyd

13.04.2017, godz. 12:23
yeti
foto: EAST NEWS

Wywiad USA przechwycił rozmowy syryjskich wojskowych o ataku sarinem. W stanie Oregon sfilmowano Wielką Stopę. Naukowcy odkryli nowy gatunek krewetki.

Sfilmowali Yeti (Stany Zjednoczone)

Legendarny włochacz znów przyłapany przez turystów! Zwykła amerykańska rodzina bawiła nad górskim stawem w stanie Oregon i filmowała krajobrazy, gdy nagle jedno z  dzieci zakrzyknęło: „Tato, co to?!”. Po łące znad stawu biegł dwunożny stwór, jako żywo przypominający Wielką Stopę. Czyżby Yeti wybrał się tam, by zażyć kąpieli i pomoczyć pukle w wodzie? A może para się wędkarstwem i właśnie ryba zaczynała mu brać, gdy nieproszeni goście spłoszyli i ją, i niefortunnego wędkarza swymi okrzykami? Jedno jest pewne – włochacza uwieczniono.

ZOBACZ TEŻ: YETI w Newcastle!

Mają dowody na winę Assada? (Syria, USA)

Amerykański wywiad przechwycił rozmowy przedstawicieli syryjskich sił rządowych i ekspertów do spraw broni chemicznej, jakie były prowadzone przed atakiem na Chan Szajchun – informuje CNN. Z dialogów ma wynikać, że atak był z premedytacją przygotowywany przez syryjską armię. 4 kwietnia Chan Szajchun zostało zaatakowane sarinem. Zginęło 86 osób, wiele innych odniosło obrażenia. USA obarczyło winą za tę zbrodnię reżim Baszara al-Assada i w odpowiedzi na atak ostrzelało bazę wojsk lotniczych w Syrii. Assad nie przyznaje się do winy, a jego stronę trzyma Rosja. 

Krewetka Pink Floyd (Panama)

Niezwykłe wieści z Panamy! Międzynarodowy zespół biologów odkrył tam nowy gatunek krewetki i nazwał ją… Pink Floyd. To dlatego, że stworzenie żyjące na wybrzeżu Pacyfiku ma jaskraworóżowe szczypce, a w dodatku kiedy je zaciska, wydaje z siebie głośne dźwięki, zupełnie jak zespół rockowy na koncercie. Pełna nazwa nowej krewetki to Synalpheus pinkfloydi. Naukowcy, którzy ją znaleźli, pochodzą z Brazylii, USA i Wielkiej Brytanii.

Źródło: tv.se.pl
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: