WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Duch mnicha. Trump zniesie wizy? Szwedzi do woja. Strzelanina w szkole

Wydarzenia na świecie. Duch mnicha. Trump zniesie wizy? Szwedzi do woja. Strzelanina w szkole

29.09.2016, godz. 12:21
Duchy między nami
foto: yourghoststories.com

W Anglii ukazał się duch mnicha. Trump obiecuje zniesienie wiz dla Polaków. W Szwecji wraca obowiązkowa służba wojskowa. 14-latek urządził strzelaninę w USA.

Duch mnicha (Wielka Brytania)

O zgrozo! W Wielkiej Brytanii, uznawanej za najbardziej nawiedzony kraj świata, ukazał się przerażający duch mnicha w czarnych szatach i dał się sfotografować w lustrze. Do tych mrożących krew w żyłach zdarzeń doszło w niepozornym domu w Pontefract w West Yorkshire. Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy narzekają tam na fruwające przedmioty i przesuwające się meble. Teraz wreszcie wiadomo, czyja to sprawka. Zdjęcie ducha opublikował na swojej stronie internetowej „Daily Star”.

ZOBACZ TEŻ: SZOK! Duch mnicha STRASZY w Panoszowie

Trump chce znieść wizy (USA)

Donald Trump (70 l.) kusi Polaków mieszkających w USA zniesieniem wiz! Podczas spotkania z Kongresem Polonii Amerykańskiej w Chicago wyrażał się z uznaniem o naszych żołnierzach biorących udział w misjach zagranicznych, a potem obiecał, że jeżeli tylko zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, w ciągu pierwszych tygodni urzędowania zniesie wizy dla Polaków. Obietnice kandydata republikanów są niestety nieco na wyrost. Tak naprawdę zniesienie wiz może w USA przeprowadzić Kongres i sama inicjatywa prezydenta nie wystarczy do takiej zmiany w prawie.

14-latek urządził masakrę (Stany Zjednoczone)

Kolejna krwawa strzelanina w amerykańskiej szkole. 14-letni chłopiec najpierw zastrzelił w domu swojego 47-letniego ojca, a potem wsiadł w jego samochód, by pojechać z bronią do szkoły podstawowej w Townville w Karolinie Południowej i otworzyć ogień. Tam na szczęście nikogo nie udało mu się uśmiercić, zranił jednak dwoje dzieci i nauczycielkę. 14-latek został zatrzymany przez policję. Nie jest jeszcze znana tożsamość napastnika ani jego motywy.

Szwedzi do woja

W Szwecji po sześciu latach przerwy wraca obowiązkowa służba wojskowa. W dodatku w kamasze pójdą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dotyczy to osób urodzonych w latach 1999 – 2000.  Władze uzasadniają zmiany brakiem żołnierzy. Po tym, jak dołączenie do armii stało się dobrowolne, mało kto zgłaszał się do komisji poborowych. Młodzi Szwedzi będą musieli wytrzymać w kamaszach od 9 miesięcy do jednego roku.


Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: