WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Hillary Clinton przeżyła ZAŁAMANIE! W Grecji nie chcą Obamy. Merkel chce czwartej kadencji

Wydarzenia na świecie. Hillary Clinton przeżyła ZAŁAMANIE! W Grecji nie chcą Obamy. Merkel chce czwartej kadencji

16.11.2016, godz. 12:26
Wybory prezydenckie w USA - Hillary Clinton
foto: AP

Porażka w wyborach sprawiła, ze Hillary Clinton straciła nad sobą kontrolę. Zamieszki w Grecji podczas wizyty Obamy. Angela Merkel będzie ubiegać się o czwartą kadencję kanclerza.

Awantury u Clintonów (Stany Zjednoczone)

Dantejskie sceny u Clintonów! Jak twierdzi amerykański dziennikarz Edward Klein na łamach „Daily Mail”, Hillary Clinton już na dzień przed przegranymi wyborami prezydenckimi straciła nad sobą kontrolę. Pokłóciła się z Billem Clintonem (70 l.) o przyczyny utraty poparcia wyborców i podobno tak krzyczała do telefonu, że były prezydent ze złości zrzucił go z dachu swojego apartamentu. Według Kleina już po ogłoszeniu wyników wyborów Hillary wpadła w rozpacz i nie mogła przestać płakać.

ZOBACZ TEŻ: Clinton znalazła winnego swojej przegranej w wyborach prezydenckich

Merkel będzie kandydować (Niemcy)

Angela Merkel (62 l.) chce pozostać kanclerzem Niemiec. Jak poinformowała telewizja CNN, powołując się na źródło w partii CDU, obecna pani kanclerz zamierza walczyć o czwartą kadencję podczas wyborów do Bundestagu, które odbędą się jesienią 2017 roku. Merkel spotkała się w ostatnich miesiącach z falą krytyki z powodu sprowadzenia do kraju wielkiej ilości uchodźców. Mimo to według ostatniego sondażu, przeprowadzonego dla Stern i RTL, popiera ją obecnie 46 proc. Niemców, zaś jej partię CDU 34 proc.

Grecy nie chcą Obamy (Grecja)

Burzliwe zajścia na ulicach Aten! A wszystko przez Baracka Obamę (55 l.). Ostatnia podróż zagraniczna prezydenta USA, który w styczniu ustąpi miejsca w Białym Domu Donaldowi Trumpowi (70 l.), przebiegła w cieniu protestów i zamieszek. We wtorek późnym wieczorem policja użyła granatów hukowych i gazu łzawiącego po tym, jak demonstracje anarchistów i komunistów przeciw „imperialistycznej polityce USA” i goszczeniu Obamy w  kraju wymknęły się spod kontroli. Anarchiści próbowali przedrzeć się przez kordon policyjny, doszło do bitwy z funkcjonariuszami. Zgodnie z planem Obama uda się z Grecji do Niemiec, a na koniec do Peru.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: