WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. ISIS przemyca uchodźców? Pies wjechał w sklep. Prezydent potępił Pokemony

Wydarzenia na świecie. ISIS przemyca uchodźców? Pies wjechał w sklep. Prezydent potępił Pokemony

04.08.2016, godz. 14:31
Walmart
foto: dreamstime

To ISIS stoi za napływem uchodżców do Europy? Tak podejrzewają Włosi. Pies usiadł za kierownicą i wjechał w sklep. Prezydent Wenezueli potępił Pokemony.

ISIS sprowadza uchodźców? (Włochy)

- Podejrzewam, że to Państwo Islamskie steruje napływem uchodźców do Europy drogą morską – na takie stwierdzenie odważył się Andrea Orlando, włoski minister sprawiedliwości. Najpierw wygłosił swoją tezę przed parlamentem, potem rozwinął ją w „Corriere della Sera”. Dodał, że we Włoszech od paru tygodni prowadzone jest w tej sprawie śledztwo. Na razie jest mowa o poszlakach, a nie dowodach. Jedną z nich jest powiązanie finansowania przemytu ludzi z organizacjami terrorystycznymi.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kuźniar zwiedza Japonię. Tam też są sklepy Walmartu!

Pies wjechał w sklep (Stany Zjednoczone)

Pies kierowca wjechał w sklep w stanie New Jersey! Do niezwykłego zdarzenia doszło pod supermarketem w Wayne. Przyjechała tam autem starsza pani z dwoma psami. Poszła na zakupy, a pupile zostały w pojeździe z włączoną klimatyzacją. Najwyraźniej mniejszy z kundelków nabrał ochoty na przejażdżkę, bo zdołał umiejętnie wrzucić bieg. Samochód zaczął się toczyć, aż wjechał w ścianę supermarketu. Na szczęście ani pojazdowi, ani psom kierowcom, ani ludziom na parkingu nic się nie stało. Samochód jechał powoli i ma tylko uszkodzony zderzak. Także pechowy Walmart wyszedł z tej przygody niemal bez szwanku.

Prezydent potępił Pokemony (Wenezuela)

Pokemony znów potępione! Najpierw władze Arabii Saudyjskiej rzuciły islamską klątwę na wirtualne stwory, a teraz atakuje je prezydent Wenezueli. Jak stwierdził Nicolas Maduro (54 l.), są elementem „zabójczej kultury stworzonej przez kapitalizm”. Złośliwi podejrzewają, że atak na wirtualną rzeczywistość to próba odwrócenia uwagi od gospodarczej katastrofy, z jaką zmagają się Wenezuelczycy w realu. Na ulicach ludzie zaczęli walczyć o mąkę, półki w sklepach są puste, brakuje leków.

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: