WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Marsz pamięci w Reutlingen. Aresztowania islamistów. Strzały w Teksasie

Wydarzenia na świecie. Marsz pamięci w Reutlingen. Aresztowania islamistów. Strzały w Teksasie

31.07.2016, godz. 13:06
Tak Polacy z Reutlingen upamiętnili zamordowana rodaczkę
foto: Facebook

Polacy z Reutlingen przeszli w sobotę przez miasto w marszu dla Polki zabitej przez Syryjczyka. W Austin doszło w nocy do dwóch strzelanin. W Belgii policja zatrzymała dwóch islamistów.

Marsz dla Joli (Niemcy)

W sobotę przez Reutlingen przeszedł marsz zorganizowany przez naszych rodaków dla uczczenia pamięci Jolanty K. (+45 l.). Polka została zabita nożem przez syryjskiego uchodźcę niedaleko baru z kebabem, gdzie oboje pracowali. Marsz zgromadził kilkaset osób niosących polskie flagi. W miejscu, gdzie doszło do tragedii, w towarzystwie konsula generalnego RP w Monachium złożono wiązanki kwiatów. Do zabójstwa doszło 24 lipca. 21-latek dźgnął naszą rodaczkę nożem do kebaba w głowę. Potem szalał po ulicy, raniąc kilka przypadkowych osób. Został potrącony przez samochód i trafił do szpitala. Jolanta K. pochodziła z Małopolski. Osierociła czworo dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Polka zamordowana przez Syryjczyka osierociła czwórkę dzieci! Kim była?

Strzały w Austin (Stany Zjednoczone)

W nocy z soboty na niedzielę czasu lokalnego w Austin w Teksasie doszło do dwóch strzelanin. Strzały padły w okolicy, gdzie znajdują się popularne kluby nocne. Zginęła jedna osoba, kobieta w wieku dwudziestu kilku lat, cztery inne zostały ranne. Według policji oba incydenty nie są ze sobą powiązane. Na razie nie potwierdzono, by był to atak terrorystyczny, a nie na przykład porachunki gangsterskie. Nie udało się jeszcze schwytać sprawców.

Złapali islamistów (Belgia)

Policja w Belgii zatrzymała dwóch braci, którzy planowali kolejne ataki terrorystyczne w Europie. Nourredine H. i Hamza H. wpadli w piątkowy wieczór Mons i w Liege, informację na ten temat podano w miniony weekend. Po przesłuchaniu podejrzanych sędzia podejmie decyzję o ich aresztowaniu. Według wstępnych ustaleń islamiści chcieli zaatakować Belgię. 22 marca w Brukseli doszło do serii krwawych zamachów na lotnisko i metro. Zginęły 32 osoby,w  tym jedna Polka.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: