WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Merkel przywiozła papieżowi słodycze. Triumf Macrona w wyborach?

Wydarzenia na świecie. Merkel przywiozła papieżowi słodycze. Triumf Macrona w wyborach?

18.06.2017, godz. 12:06
Czapka zaatakowała papieża
foto: EAST NEWS

W sobotę papież Franciszek (81 l.) przyjął na prywatnej audiencji Angelę Merkel (63 l.). We Francji odbywa się druga tura wyborów parlamentarnych.

Merkel przywiozła papieżowi słodycze (Watykan)

W sobotę papież Franciszek (81 l.) przyjął na prywatnej audiencji Angelę Merkel (63 l.). Spotkanie z niemiecką panią kanclerz trwało czterdzieści minut. Głównym tematem rozmowy byli uchodźcy. Przywódczyni i papież są w tej kwestii zgodni – uważają, że należy „obalać mury” i przyjmować ich do Europy. Franciszek złożył też Angeli Merkel kondolencje w związku ze śmiercią byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla (+87 l.). Dwoje przywódców rozmawiało też między innymi o odrzuceniu przez USA porozumienia klimatycznego z Paryża. Ale nie brakowało i mniej poważnych akcentów – Merkel przywiozła Franciszkowi w prezencie… jego ulubione słodycze z Argentyny, gdzie niedawno gościła.

ZOBACZ TEŻ: Emmanuel Macron nowym prezydentem Francji! Ma 39 lat i siedmioro wnuków, a jego żona ma 64 lata!

Triumf Macrona? (Francja)

We Francji odbywa się druga tura wyborów parlamentarnych. Ostatnie sondaże przed ciszą wyborczą wskazują na dużą przewagę partii prezydenta Emmanuela Macrona (40 l.), centrowej La Republique en Marche (LREM) z sojuszniczym Ruchem Demokratycznym. Przedstawiciele tych ugrupowań mogą liczyć nawet na 470 miejsc na 577 w Zgromadzeniu Narodowym. W pierwszej turze odniosły zdecydowane zwycięstwo. Front Narodowy ma znikome poparcie i zapewne będzie mieć najwyżej 6 posłów.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: