WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Modlitwa prezydenta o deszcz. Miłośnik Putina prezydentem Francji?

Wydarzenia na świecie. Modlitwa prezydenta o deszcz. Miłośnik Putina prezydentem Francji?

28.11.2016, godz. 12:38
deszcz krople na szybie
foto: SHUTTERSTOCK

Kandydatem prawicy we francuskich wyborach prezydenckich zostanie François Fillon. W Boliwii prezydent modli się z Indianami o deszcz.

Sukces Fillona (Francja)

François Fillon (62 l.) wygrał drugą turę  prawyborów prezydenckich we Francji i jako kandydat prawicy zawalczy o najwyższy urząd w państwie wiosną 2017 roku. Pokonał Alaina Juppé (71 l.), zdobywając aż 70 proc. głosów. Fillon był premierem za czasów prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego (61 l.). Jest zwolennikiem zniesienia sankcji wobec Rosji, uznania Krymu za jej teren  i ocieplenia stosunków z Władimirem Putinem (64 l.). Chce też przeprowadzić masowe zwolnienia w sektorze publicznym, likwidując pół miliona miejsc pracy.

ZOBACZ TEŻ: Susza dobiła cywilizację Majów

Modlitwa o deszcz (Boliwia)

W Boliwii panuje tak wielka susza, że prezydent tego kraju postanowił zacząć… modlitwy o deszcz. Evo Morales nie udał się jednak w tym celu do kościoła, tylko do Indian z plemienia Ajmarów, a modlitwa była starodawnym rytuałem. Sprawa jest poważna, bo w rejonie La Paz i El Alto nie ma już nawet wody w kranach, wprowadzono stan wyjątkowy. Modły trochę podziałały, bo spadła lekka mżawka, ale zdaniem meteorologów na prawdziwe efekty rytuałów przyjdzie Boliwijczykom poczekać do połowy grudnia.

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: