WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Otruli się w pożarze? Dyskusja nad kapeluszem. Panele na murze Trumpa. ISIS wysadziło... meczet

Wydarzenia na świecie. Otruli się w pożarze? Dyskusja nad kapeluszem. Panele na murze Trumpa. ISIS wysadziło... meczet

22.06.2017, godz. 13:19
Pożar bloku mieszkalnego w Londynie
Pożar bloku mieszkalnego w Londynie foto: AP

Kapelusz królowej wywołał dyskusję. Nowe fakty w sprawie pożaru w Londynie.

Królowa przeciw Brexitowi? (Wielka Brytania)

Ten gest królowej Elżbiety II (91 l.) wywołał dyskusję na Wyspach Brytyjskich! Monarchini wygłosiła w Izbie Lordów mowę tronową, otwierając sesję nowego parlamentu. Mowa ta tradycyjnie jest omówieniem planów rządu na najbliższy rok, nie dało się więc uniknąć kwestii związanych z Brexitem, czyli przegłosowanego przez Brytyjczyków w referendum wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Królowa z zasady nie angażuje się w sprawy polityczne, lecz zdaniem niektórych komentatorów mogła zrobić wyjątek w sprawie Brexitu! Otóż kapelusz monarchini był niebieski i miał żółte zdobienia, przez co jako żywo przypominał... unijną flagę!

Panele na murze (Stany Zjednoczone)

Donald Trump (71 l.) przeszedł sam siebie! Postanowił udoskonalić swoją koncepcję wybudowania muru na granicy z Meksykiem. Wobec głosów, które wieszczą brak pieniędzy w budżecie na tak wielkie przedsięwzięcie, prezydent USA doszedł do wniosku, że pokryje mur… panelami słonecznymi. - To będzie produkować energię i samo się finansować. Dobra wyobraźnia, prawda? To mój pomysł. Fantastyczne! - zachwyca się Trump.

ZOBACZ TEŻ: Pożar w Londynie - nowy tragiczny bilans ofiar

Otruli się w pożarze? (Wielka Brytania)

Nowe fakty w sprawie tragicznego pożaru Grenfell Tower w Londynie! W toku śledztwa ustalono, że budynek pokryty był pianką, która podczas pożaru, jaki wybuchł w nocy z 14 na 15 czerwca,
wydzielała cyjanowodór. Część mieszkańców mogła zginąć z tego właśnie powodu. Tymczasem wciąż rośnie bilans ofiar. Do tej chwili potwierdzono śmierć 79 osób.

Wysadzili meczet (Irak)

Islamiści wysadzający meczet?! Według irackiej armii terroryści z Państwa Islamskiego podczas bitwy o Stare Miasto w Mosulu zniszczyli świątynię, w której w 2014 roku ogłosili kalifat w Iraku. Zrobili to, gdy wielki meczet al-Nuri, gdzie się ukrywali, został otoczony przez siły rządowe wspomagane przez USA. ISIS twierdzi, że to ich wrogowie wysadzili świątynię.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: