WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Rezerwiści do walki z terrorem? W Berlinie też padły strzały!

Wydarzenia na świecie. Rezerwiści do walki z terrorem? W Berlinie też padły strzały!

26.07.2016, godz. 14:07
Rzecznik prasowy Państwa Islamskiego został przywódcą ISIS?
Abu Mohammad al-Adnani foto: Archiwum

Rząd Niemiec chce powołać oddziały rezerwistów, by pomagały policji w dbaniu o bezpieczeństwo. Tymczasem w Berlinie padły tajemnicze strzały.

Rezerwiści do walki z terrorem? (Niemcy)

Wobec fali ataków islamskich fanatyków w Niemczech tamtejsze władze rozważają utworzenie specjalnego oddziału rezerwistów do walki z terroryzmem na terenie kraju. Mieliby oni współdziałać z policjantami w razie kolejnych niebezpiecznych zdarzeń i wraz z nimi dbać o bezpieczeństwo na ulicach. Wymogiem dołączenia do tych pomocniczych oddziałów byłoby odbycie przeszkolenia wojskowego lub policyjnego. Informację o nowych propozycjach niemieckiego rządu podał „Bild”.

ZOBACZ TEŻ: Prof. Kuba Jałoszyński: Zachód Europy przyzwyczaił się już do zamachów

Strzały w Berlinie (Niemcy)

Kolejne groźne zdarzenie w Niemczech! Jak podał dziś dziennik „Bild”, na terenie kliniki uniwersyteckiej w Berlinie miała miejsce strzelanina. Nieznany sprawca otworzył ogień około godziny 11, zabijając jednego z lekarzy, a następnie popełnił samobójstwo. Do tragedii doszło w dzielnicy Steglitz w zachodniej części miasta. W chwili zamykania tego wydania nie było jasne, kim był sprawca ani jakie miał motywy i czy zdarzenie miało podłoże terrorystyczne.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: