WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną Finlandii? Nobel dla prezydenta. Boss schowal się w szafie.

Wydarzenia na świecie. Rosja naruszyła przestrzeń powietrzną Finlandii? Nobel dla prezydenta. Boss schowal się w szafie.

07.10.2016, godz. 12:11
Lamborghini Huracan kontra Su-27
foto: YouTube

Finlandia oskarża Rosję o naruszenie przestrzeni powietrznej niedaleko Helsinek. Pokojowa Nagroda Nobla dla prezydenta Kolumbii. Mafijny boss wyciągnięty z szafy.

Prowokacja Rosji? (Finlandia)

Rosja naruszyła naszą przestrzeń powietrzną – oskarża Finlandia. Według tamtejszego Ministerstwa Obrony myśliwce Su-27 wleciały na teren Finlandii dwukrotnie. Miało do tego dojść w czwartek około 50 kilometrów na wschód od Helsinek, najpierw o godzinie 16:43, a potem o 21.33. Według Rosji były to loty szkoleniowe nad neutralnymi wodami Zatoki Fińskiej.

ZOBACZ TEŻ: Turcy zestrzelili rosyjski samolot. Będzie III wojna światowa?!

Boss w szafie (Włochy)

Czyżby „Opowieści z Narnii” zainspirowały mafijnego bossa? Antonio Pelle (54 l.) z kalabryjskiej mafii Ndragheta przez pięć lat ukrywał się w sekretnym pokoju, do którego wchodziło się przez szafę. Pelle uciekł policji ze szpitala w 2011 roku. Boss, o pseudonimie „Mamuśka”, został wyciągnięty z szafy i przewieziony do więzienia, gdzie odsiedzi 20-letni wyrok za handel bronią i narkotykami.

Kolejny Nobel (Szwecja)

Komitet Noblowski podał nazwisko laureata tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Uhonorowano nią prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa (65 l.). Zasłużył się negocjowania porozumienia pokojowego między władzami kraju a rebeliantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii po trwającej ponad pół wieku wojnie domowej.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: