WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Rosjanie chcieli puczu w Czarnogórze? Śmierć Polaków w Belgii

Wydarzenia na świecie. Rosjanie chcieli puczu w Czarnogórze? Śmierć Polaków w Belgii

07.11.2016, godz. 12:38
Belgia
Belgia foto: Super Express

W Czarnogórze prokuratura oskarża rosyjskich nacjonalistów o próbę zorganizowania w kraju zamachu stanu. W Belgii znaleziono ciała dwóch Polaków.

Rosjanie chcieli zamachu stanu? (Czarnogóra)

To rosyjscy nacjonaliści stoją za spiskiem, jaki wykryto w Czarnogórze! Tę sensacyjną diagnozę ujawnił prokurator do spraw przestępczości zorganizowanej Milivoje Katnić. W październiku próbowano zorganizować pucz, mający obalić rząd Milo Djukanovicia (54 l.). Spiskowcy chcieli zająć parlament, zabić premiera i doprowadzić do przejęcia władzy przez opozycję. 16 października, w dniu wyborów parlamentarnych,  w Czarnogórze aresztowano dwudziestu Serbów i udaremniono pucz. Według dpa jednocześnie Serbia wydaliła z kraju pewna nieznaną liczbę obywateli Rosji. Zdaniem prokuratora w spisku brali udział rosyjscy nacjonaliści, a nie władze Rosji. 

ZOBACZ TEŻ: Na co umierają Polacy? Zobacz przerażający ranking [ZESTAWIENIE]

Śmierć Polaków w kontenerze (Belgia)

Tragiczny koniec dwóch Polaków mieszkających w Belgii. Ciała mężczyzn zostały znalezione w niedzielę w przerobionym na budynek mieszkalny kontenerze. Makabrycznego odkrycia dokonano w Lanklaar w Limburgii. O zmarłych wiadomo, że mieli po 30 lat i pochodzili z Polski. Według wstępnych ustaleń w ich śmierć nie są zamieszane osoby trzecie. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni przedawkowali mocne trunki, bo w kontenerze znaleziono sporą ich ilość, ale według innej hipotezy Polacy mogli zatruć się grzybami. Przyczynę śmierci wyjaśnią badania toksykologiczne.

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: