WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Rośnie poparcie dla Angeli Merkel. Hawking poleci w kosmos. Przywileje Ivanki Trump.

Wydarzenia na świecie. Rośnie poparcie dla Angeli Merkel. Hawking poleci w kosmos. Przywileje Ivanki Trump.

22.03.2017, godz. 12:23
Ivanka Trump Donald
Ivanka Trump Donald foto: EAST NEWS

Poparcie dla Angeli Merkel wynosi 34 proc. Stephen Hawking poleci w kosmos z Virgin Galactic. Ivanka Trump dostała gabinet w Białym Domu.

Merkel rośnie (Niemcy)

Angela Merkel (63 l.) jest teflonowa! Choć dopiero co przez problemy związane z napływem uchodźców liczba jej sympatyków spadała z miesiąca na miesiąc, teraz kanclerz Niemiec odrobiła straty. Z nowego sondażu Forsa wynika, że poparcie dla Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) wynosi teraz 34 proc., podczas gdy w październiku było to 29,5 proc. Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) Martina Schulza (62 l.) może liczyć na 31 proc. głosów.  Antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) cieszy się 9-procentowym poparciem. Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się we wrześniu.

ZOBACZ TEŻ: Ivanka Trump szyje ciuchy w Chinach! A jej ojciec nawołuje, by kupować to, co amerykańskie...

Przywileje Ivanki Trump (Stany Zjednoczone)

Donald Trump (71 l.) przydzielił swojej córce Ivance (36 l) gabinet w Białym Domu i udostępnia jej tajne informacje, chociaż formalne nie zajmuje ona żadnego stanowiska we władzach USA i nie będzie go zajmować. O sprawie poinformowali przedstawiciele Trumpa, wyjaśniając, że córka będzie mu doradzać w rozmaitych kwestiach. Zgodnie z prawem w USA prezydent nie może przydzielać krewnym stanowisk w państwowej administracji.

Hawking poleci w kosmos (Wielka Brytania, USA)

Stephen Hawking (75 l.) poleci w kosmos! Choć sławny brytyjski fizyk cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, przez co jest niemal całkiem sparaliżowany, od dawna marzył o pozaziemskiej podróży. - Myślałem, że nikt nie zgodzi się zabrać mnie w kosmos, ale zaproponował mi to Richard Branson, szef Virgin Galactic i natychmiast się zgodziłem – stwierdził Hawking. Na razie nie wiadomo, kiedy naukowiec wzniesie się w przestworza, bo przeznaczony do turystyki kosmicznej statek SpaceShipTwo jest jeszcze w fazie testów.

Źródło: VideoKuchnia
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: