WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Rosyjski nalot na konwój ONZ? Atak na Polaków w Szkocji. Kupił bombę w internecie

Wydarzenia na świecie. Rosyjski nalot na konwój ONZ? Atak na Polaków w Szkocji. Kupił bombę w internecie

21.09.2016, godz. 12:22
Szkocja
foto: EAST NEWS

USA oskarżają Rosję o zbombardowanie konwoju ONZ z pomocą humanitarną. Polacy z Edynburga obrzuceni wyzwiskami i jajkami. Terrorysta z New Jersey kupił składniki do bomby w sieci.

Atak na Polaków (Wielka Brytania)

Kolejny atak na Polaków! Tym razem doszło do niego w Szkocji. Jak podaje Edinburgh News, ofiary to mieszkający od dziesięciu lat na Wyspach 38-letnia Marlena i 34-letni Łukasz oraz dwójka ich synów w wieku 9 i 17 lat. Podczas spaceru po parku w Edynburgu banda nastolatków obrzuciła naszych rodaków wyzwiskami, a potem rozbijała jajka na ich samochodzie. Jak twierdzą Polacy, policja przyjechała dopiero po kilku godzinach. Brak informacji o zatrzymaniu sprawców.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne POBICIE Polaków na Wyspach! Co się dzieje z Anglikami?!

Kupił bombę w internecie (Stany Zjednoczone)

Ahmad Khan Rahami (28 l.), zatrzymany i oskarżony o podkładanie bomb w Nowym Jorku i New Jersey, składniki do konstrukcji ładunków kupił w internecie – podali amerykańscy śledczy. Skonstruował je w domu. Afgańczyk usłyszał dziesięć zarzutów, w tym usiłowanie zabójstwa i użycie broni masowego rażenia. Podczas zatrzymania przy mężczyźnie znaleziono notatki, w których wychwalał Osamę bin Ladena. W zeszły weekend Rahami zdetonował bombę w Nowym Jorku, raniąc 29 osób. Druga eksplodowała w New Jersey, nie raniąc nikogo, kilka innych znaleziono w mieście Elizabeth.

Rosyjski nalot na konwój ONZ? (Syria)

Poważne oskarżenia Stanów Zjednoczonych wobec Rosji! Jak stwierdził Ben Rhodes, doradca Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego, za zbombardowaniem konwoju ONZ z pomocą humanitarną dla Aleppo stoi rosyjski rząd. Rosja zaprzecza tym doniesieniom. Do ataku na konwój z powietrza doszło w poniedziałek. Zniszczonych zostało większość ciężarówek z lekami i żywnością dla cywilów, zginęło dwadzieścia osób, wolontariusze i kierowcy.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: