WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Szimon Peres nie żyje. Putin kazał generałom się odchudzać

Wydarzenia na świecie. Szimon Peres nie żyje. Putin kazał generałom się odchudzać

28.09.2016, godz. 12:50
Szimon Peres
foto: EAST NEWS

W Tel Awiwie zmarł Szimon Peres, sławny polityk i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Rosyjscy generałowie będą musieli schudnąć i szlifować formę.

Szimon Peres nie żyje (Izrael)

W Tel Awiwie w nocy z wtorku na środę zmarł Szimon Peres (+93 l.), były prezydent i premier Izraela. Sławny polityk trafił do szpitala dwa tygodnie temu po przebytym udarze i jego stan gwałtownie się pogorszył. Peres pełnił funkcję prezydenta Izraela w latach 2007-2014, dwukrotnie był też premierem. Jako minister spraw zagranicznych w 1994 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za przeprowadzenie rozmów pokojowych w Oslo zakończonych porozumieniem z Palestyńczykami. W reakcji na wiadomość o śmierci polityka, prezydent USA Barack Obama nazwał go orędownikiem pokoju na Bliskim Wschodzie.

ZOBACZ TEŻ: Tajna POSIADŁOŚĆ Putina! To pałac pełen przepychu

Putin odchudza żołnierzy (Rosja)

Koniec z piwnymi brzuchami generałów! Władimir Putin (64 l.), który wszak uwielbia hokeja, judo i półnagie przejażdżki na koniu, ma dość braku tężyzny fizycznej u swoich wojskowych. Zarządził wielkie odchudzanie i wygonił mundurowych tłuścioszków zza biurek na siłownię. Rosyjski sztab wskazał urzędującym w sztabach żołnierzom 60 ćwiczeń, które będą musieli wykonać przed specjalną komisją. Jeśli komuś się nie uda, może nawet zostać wyrzucony z armii, a najbardziej wysportowani otrzymają premię.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: