WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. USA nie pomoże nam w razie wojny? Stłuczka z okrętem atomowym!

Wydarzenia na świecie. USA nie pomoże nam w razie wojny? Stłuczka z okrętem atomowym!

21.07.2016, godz. 12:00
 Wojna Donalda Trumpa z Heidi Klum
Donald Trump foto: AP

Donald Trump oświadczył, że wcale nie jest dla niego oczywiste, by w razie wojny Ameryka wspomagała zbrojnie państwa NATO. Tymczasem w rejonie Gibraltaru doszło do stłuczki z okrętem atomowym.

Trump nie pomoże? (Stany Zjednoczone)

Niepokojące słowa Donalda Trumpa (70 l.)! Republikański kandydat na prezydenta USA oświadczył, że wcale nie jest dla niego oczywiste, by w razie wojny Ameryka wspomagała zbrojnie państwa NATO. Jak stwierdził, stałoby się to dopiero pod warunkiem „spełnienia zobowiązań” przez te kraje, a poza tym nadrzędny jest dla niego interes USA, nie obcych państw. Przewaga Hillary Clinton (69 l.) nad Trumpem wynosi teraz 7 punktów procentowych. Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie.

ZOBACZ TEŻ: Trump o Brexicie: Brytyjczycy odzyskali swój kraj

Atomowa kraksa (Wielka Brytania)

Tajemnicze zdarzenie w rejonie Gibraltaru! Jak poinformowało wczoraj ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii, angielski podwodny okręt atomowy podczas ćwiczeń zaliczył… stłuczkę. HMS Ambush we wtorek zderzył się ze statkiem handlowym podczas próby wynurzenia. Jak zapewnia resort, zarówno jednostce handlowej, jak i obu załogom nic się nie stało, a na pokładzie okrętu nie było broni nuklearnej. Uszkodzony został tylko statek podwodny. Wielka Brytania bada okoliczności incydentu.

Źródło: Hyundai
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: