WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Uścisk dłoni albo grzywna. Hojny Zuckerberg. Sokół Millenium nad USA

Wydarzenia na świecie. Uścisk dłoni albo grzywna. Hojny Zuckerberg. Sokół Millenium nad USA

22.09.2016, godz. 12:23
Hakerzy włamali się na konto Zuckerberga na Facebooku
Hakerzy włamali się na konto Zuckerberga na Facebooku foto: Reuters

Mark Zuckerberg z żoną chcą przekazać trzy miliardy dolarów na badania naukowe. Władze Szwajcarii nakazały 15-letniemu muzułmaninowi podawać rękę nauczycielkom. Nad USA widziano obiekt przypominający Sokoła Millenium.

Hojni bogacze (Stany Zjednoczone)

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (32 l.) i jego żona Priscilla Chan (31 l.) ogłosili, że przeznaczą ogromną fortunę na cele charytatywne. W ciągu dziesięciu lat oddadzą trzy miliardy dolarów na badania nad lekarstwami na trapiące ludzkość choroby, takie jak nowotwory. Jak stwierdzili, celem jest wyleczenie wszystkich schorzeń do końca wieku. Zuckerberg i Chan wydali już 600 milionów dolarów na utworzenie ośrodka badawczego Biohub, gdzie cele te mają być realizowane.

ZOBACZ TEŻ: O czym twórca Facebooka rozmawiał z papieżem? [SZCZEGÓŁY SPOTKANIA]

Uścisk dłoni albo grzywna (Szwajcaria)

15-letni muzułmański uczeń, który odmówił podawania ręki nauczycielkom ze względów religijnych, będzie musiał zacząć to robić albo zapłaci 4,5 tysiąca euro grzywny. Tak zdecydował departament edukacji. Amer Salhani (15 l.) z Bazylei nie zgodził się na uściśnięcie dłoni nauczycielce, co jest w Szwajcarii powszechnym zwyczajem. Jak argumentowali chłopak i jego rodzice, to sprzeczne z islamem, by nie związani ze sobą mężczyzna i kobieta dotykali się. Choć szkoła zgodziła się na ustępstwa, sprawa stała się głośna i zajęły się nią władze. Uznały, że nie można robić odstępstw od tego zwyczaju, bo to sprzeczne ze szwajcarską kulturą i zasadami równouprawnienia.

Sokół Millenium na Ameryką (Stany Zjednoczone)

Han Solo przyłapany na lataniu Sokołem Millenium nad Ameryką! Para przechodniów w Goshen w stanie Nowy Jork zadarła głowy podczas spaceru i zobaczyła ów pojazd na nocnym niebie. Zagadkowy obiekt latający przypominał właśnie słynnego Sokoła Millenium z „Gwiezdnych Wojen”. Charakterystyczny kształt został utrwalony na filmie i przesłany ufologom z grupy Mutual UFO Network, którzy teraz próbują dociec, skąd wziął się Han Solo w USA.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: