WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. W Bataclan, gdzie doszło do masakry, znów będą koncerty. Zamach w Turcji!

Wydarzenia na świecie. W Bataclan, gdzie doszło do masakry, znów będą koncerty. Zamach w Turcji!

04.11.2016, godz. 12:59
Paryż, Bataclan
foto: EAST NEWS

Sala koncertowa Bataclan w Paryżu, gdzie w 2015 roku doszło do krwawego zamachu terrorystycznego, znów zacznie działać. Kolejna śmiercionośna eksplozja w Turcji.

Wybuch w Turcji

Kolejna śmiercionośna eksplozja w Turcji! Tym razem do zamachu terrorystycznego doszło w Diyarbakirze na południowym wschodzie kraju. Wczoraj około godziny ósmej rano czasu lokalnego w pobliżu posterunku policji eksplodował samochód pułapka. Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wśród ofiar są zarówno policjanci, jak i przypadkowi cywile. Miejsce i czas wybuchu nie były zapewne przypadkowe – w nocy poprzedzającej zamach aresztowano członków prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej.

ZOBACZ TEŻ: Przez godzinę UDAWAŁA MARTWĄ w Bataclan

Będzie koncert w Bataclan (Francja)

Sala koncertowa Bataclan w Paryżu, gdzie w 2015 roku doszło do krwawego zamachu terrorystycznego, znów zacznie działać. 12 listopada zostanie otwarta po raz pierwszy od masakry. Jako pierwszy wystąpi Sting. Sting ogłosił, że dochody z koncertu przekaże na rzecz stowarzyszeń związanych z ofiarami tych tragicznych wydarzeń. W sali zostanie też odsłonięta tablica pamiątkowa. Do serii zamachów w Paryżu doszło 13 listopada 2015 roku. Terroryści z Państwa

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: