WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Wybory w Rosji. Eutanazja 17-latka. Cebula gigant. Ruszył Oktoberfest

Wydarzenia na świecie. Wybory w Rosji. Eutanazja 17-latka. Cebula gigant. Ruszył Oktoberfest

18.09.2016, godz. 13:18
Cebula
foto: EAST NEWS

Rosjanie wybierają Dumę Państwową. W Belgii dokonano eutanazji 17-latka. Brytyjczyk wyhodował potężną cebulę. W Bawarii rusza Oktoberfest mimo zagrożenia zamachami.

Wybory w Rosji

Wczoraj rano w Rosji ruszyły wybory do Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu. Rosjanie zaczęli głosowanie w Moskwie i części europejskich obwodów. Mieszkańcy azjatyckiej części państwa ruszyli do urn już w godzinach nocnych. W wyborach startuje 14 ugrupowań, w tym opozycyjnych, ale według sondaży największe szanse ma rządząca Jedna Rosja z wynikiem oscylującym wokół 31-40 proc. Głosowaniu towarzyszą sygnały o fałszerstwach, do jakich ma dochodzić przy urnach. Niektóre komisje miały rozdawać karty z już zaznaczonym głosem na partię Władimira Putina, wiele osób głosowało też podobno po kilka razy. Od 16 lat żadne wybory w Rosji nie zostały uznane przez zachodnim obserwatorów za wolne i demokratyczne.

Eutanazja 17-latka (Belgia)

W Belgii przeprowadzono pierwszą legalną eutanazję osoby niepełnoletniej. Jak poinformowały władze, 17-letni pacjent zdecydował się na nią z powodu silnych bolów. Nie ujawniono, na co chorował. Eutanazja nieletnich jest w Belgii legalna od lutego 2014 roku. Do jej wykonana wymagana jest zgoda rodziców i pacjenta, który musi być zdolny do wydania osądu w tej kwestii.

ZOBACZ TEŻ: KANADA: Największy głąb na świecie!

Cebula gigant (Wielka Brytania)

On znów to zrobił! Hodowca monstrualnych warzyw, który raz po raz bije światowe rekordy w dziedzinie jarzyn, idzie jak burza. Tym razem Joe Atherton (61 l.) z Mansfield wyhodował cebulę ważącą ponad siedem kilogramów. Wcześniej w jego ogródku pojawiła się choćby sześciometrowa marchew.


Święto piwa (Niemcy)

W sobotę w Monachium ruszył 183. Oktoberfest. Zgodnie z tradycją pierwszą beczkę ze złocistym napojem otworzył burmistrz. Słynne Święto Piwa potrwa do 3-go października. W imprezie weźmie udział sześć milionów piwoszy. W tym roku towarzyszą jej nadzwyczajne środki ostrożności z powodu zagrożenia zamachami. W ciągu minionych miesięcy w Bawarii doszło do kilku ataków terrorystycznych.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: